Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Wielkanocy, Rok C – 08.05.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela Wielkanocy, Rok C – 08.05.2022.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, która jest 59-tym Światowym Dniem Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Papieskie orędzie na ten dzień nosi tytuł „Powołani do budowania rodziny ludzkiej”. Módlmy się o święte powołania do tej odpowiedzialnej i wymagającej posługi Ludowi Bożemu.

2. Również dzisiaj w naszej parafii o godz. 12.00, będzie miała miejsce /odbyła się/ Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, które – w liczbie 34 – po raz pierwszy w życiu w miniony piątek skorzystały z Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty, a dzisiaj doświadczą Bożej Miłości w Sakramencie Eucharystii.

3. Także dzisiaj – druga niedziela miesiąca maja – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc maj. Bóg zapłać za każdy dar!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 09.05. – liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Sandomierskiej, przeniesiona z niedzieli. Od tego dnia do piątku włącznie /do 13.05./, codziennie o godz. 17.30, dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny będą przeżywały swój Biały Tydzień, w sobotę zaś wraz z Rodzicami i Katechetami udadzą się z pielgrzymką wdzięczności.

– wtorek, 10.05. – rozpoczynamy próby przed uroczystością Rocznicy I Komunii świętej. Dzieci klas IV-tych wraz z rodzicami zapraszamy do kościoła na godz. 19.00.

– środa, 11.05. – próba przed uroczystością Rocznicy I Komunii świętej o godz. 19.00.

– piątek, 13.05. – od godz. 16.30 do godz. 18.00 odbędzie się spowiedź dla dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii świętej, dla ich Rodziców, rodzeństwa i bliskich.

– sobota, 14.05. – liturgiczne święto św. Macieja, Apostoła. Jest to dzień Imienin Księdza Macieja. Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga i życzliwości od bliźnich. W tym dniu, na zakończenie Białego Tygodnia, dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej wczesnym rankiem wraz z Rodzicami, z Panią Katechetką Izą i z Ks. Maciejem wyruszą w pielgrzymkę autokarową prowadzącą przez Niepokalanów do Warszawy. Życzymy im szczęśliwego i owocnego pielgrzymowania.

5. Rodziców młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 15 maja, po Mszy świętej o godz. 9.00.

6. Także w przyszłą niedzielę /15 maja/ podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci z klas IV Szkół Podstawowych – w liczbie 43 – będą przeżywały rocznicę I Komunii świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy w naszych modlitwach.

7. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca maja – zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny im. Błogosławionego Wincentego Kadłubka w Sandomierzu.

8. Za cztery tygodnie od dzisiaj, tj. 5 czerwca 2022 roku, rozpoczynamy w naszej parafii siedmiodniowe Misje parafialne, których tematem będzie hasło Roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa”. Szczegółowy program Misji będzie dostępny w wersji papierowej oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii pod koniec tego tygodnia.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców dzieci klas IV-tych, które za tydzień /15.05./ będą przeżywały Rocznicę Komunii świętej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:
– strażakom z OSP Zaklików, harcerzom, młodzieży z KSM, Liturgicznej Służbie Ołtarza, grupom modlitewnym dziękujemy za posługę, a wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za całodobową adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie podczas Kongresu Eucharystycznego w naszej parafii.

– Rodzicom dzieci klas IV-tych, które za tydzień będą świętowały Rocznicę I Komunii świętej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa