Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkanocy, Rok C – 01.05.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkanocy, Rok C – 01.05.2022.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc maj, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30, będziemy oddawali cześć Matce Bożej śpiewając litanię, każdego dnia na inną melodię. Natomiast w każdy czwartek maja uczcimy Maryję litanią śpiewaną w języku łacińskim. Pięć minut przed majówką będzie prowadzona nauka śpiewu nowych melodii litanii oraz pieśni maryjnych. Zapraszamy do uczestnictwa oraz do „łączności Internetowej” poprzez stronę www.parafiazaklikow.pl Dzieci, które będą uczestniczyły w majówkach otrzymają planszę zatytułowaną Orszak Królowej pokoju, na której będzie można po każdej majówce umieścić obrazek przedstawiający anioła wraz z zachętą duszpasterza: „postaraj się zrobić to samo, co robi anioł na obrazku”.

2. Także dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca maja, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach.

3. Również dzisiaj rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny (1-7 maja 2022). W tym roku będziemy przeżywali go pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Niedziela, 1 maja będzie Szóstym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 02.05. – liturgiczne wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła.

– wtorek, 03.05. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz święto Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy świętych – niedzielny, a główna Uroczystość odbędzie się na Rynku Zaklikowskim. Program przedstawia się następująco: godz. 11.20 – zbiórka pocztów sztandarowych oraz delegacji uczestniczących w uroczystych obchodach 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja przed pomnikiem J. Piłsudskiego; godz. 11.30 – złożenie wieńców przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz okolicznościowe wystąpienie Pana Burmistrza Dariusza Toczyskiego; godz. 11.45 – koncert chóru Gloria, a o godz. 12.00 będzie sprawowana Uroczysta Msza święta koncelebrowana w następujących intencjach: 1/ za Ojczyznę naszą – o jej pomyślny rozwój i o bezpieczeństwo; 2/ za Strażaków z całej Gminy Zaklików oraz za ich Rodziny – o Boże błogosławieństwo; 3/ w intencji wcześniej zamówionej. Drugim wydarzeniem tego dnia będzie rozpoczęcie całodobowej adoracji eucharystycznej z racji Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji. Tak więc o godz. 16.30 zgromadzimy się na parkingu w pobliżu Zajazdu „Rybka” i stamtąd udamy się procesyjnie do kościoła parafialnego. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta, po której rozpocznie się wspomniana adoracja według grafiku zamieszczonego w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. O północy będzie celebrowana Msza święta przez kapłanów – rodaków.

– środa, 04.05. – liturgiczne wspomnienie św. Floriana, Męczennika, Patrona strażaków i ciąg dalszy adoracji eucharystycznej, którą zakończymy o godz. 17.00 procesją do kościoła św. Anny. Po powrocie z procesji odbędzie się majówka w intencji Strażaków, a po niej sprawowana będzie Msza święta.

– czwartek, 05.05. – Pierwszy czwartek miesiąca – modlitwy o powołania do służby w Kościele po Mszy św. wieczornej. W tym dniu na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Zdziechowicach Drugich, w godz. 9.00 – 10.00 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Obowiązują zapisy – szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

– piątek, 06.04. – liturgiczne święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizantach tego dnia. Jest to także Pierwszy piątek miesiąca – możliwość spowiedzi rano od godz. 6.30 do 7.00. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych w domach, natomiast po południu na godz. 16.00 zapraszamy dzieci przygotowane do I Komunii świętej, ich Rodziców i bliskich, a od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi dla wszystkich praktykujących pierwsze piątki miesiąca.

– sobota, 07.05. – Pierwsza Sobota miesiąca maja – o godz. 17.30 – majówka, a po Mszy świętej wieczornej /ok. godz. 18.30/ – Nabożeństwo I Soboty miesiąca: – wystawienie Najświętszego Sakramentu, – 15 minutowa refleksja prowadzona przez kapłana, – modlitwa różańcowa – całość w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

5. W przyszłą niedzielę /8 maja/ podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej – w liczbie 34 – po raz pierwszy przystąpią do Komunii świętej. Ze względu na niewielką przestrzeń naszej świątyni, miejsca siedzące w kościele będą zarezerwowane – tak jak w ubiegłych latach – tylko dla dzieci i ich rodziców, natomiast innym uczestnikom liturgii pozostaną miejsca stojące. Prosimy więc parafian, aby w tej Eucharystii uczestniczyła najbliższa rodzina i zaproszeni goście. Ze względu na rezerwację miejsca, kościół zostanie otwarty tuż przede Mszą świętą. Fotografie i nagrania podczas Mszy świętej będą mogli wykonywać tylko operatorzy zamówieni przez rodziców. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i wyczucie powagi chwili, aby dzieci mogły owocnie pod względem duchowym przeżyć to niepowtarzalne wydarzenie w ich życiu. Dzieci i ich rodziny polecamy w naszych modlitwach.

6. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca maja – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc maj. W kwietniu złożyliśmy 65 kopert i przekazaliśmy na ten cel 11 przelewów bankowych na łączną sumę 5 160.00 / pięć tysięcy sto sześćdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać!

7. Liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Sandomierskiej, która przypada w przyszłą niedzielę, /08.05./, została przeniesiona na poniedziałek 09.05.2022.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy raz jeszcze zapraszamy Rodziców dzieci klas IV-tych, które za dwa tygodnie /15.05./ będą przeżywały Rocznicę Komunii świętej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– strażakom z OSP Zaklików dziękujemy za wykonanie cięć pielęgnacyjnych drzewa na placu kościelnym przy ul. Lubelskiej, a naszym harcerzom składamy podziękowania za posprzątanie gałęzi oraz za uporządkowanie terenu.

– Rodzicom dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii świętej dziękujemy za czwarty tydzień sprzątania kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa