Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkiego Postu, Rok C – 03.04.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela Wielkiego Postu, Rok C – 03.04.2022.

1. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ksiądz Doktor Krzysztof Cisek, kapłan diecezji sandomierskiej, pracujący obecnie w Rzymie, w Watykanie, w Kongregacji Nauki i Wiary. Witając go raz jeszcze, – wczoraj było oficjalne powitanie – życzymy mu Bożego błogosławieństwa i asystencji Ducha Świętego w prowadzeniu duchowych ćwiczeń rekolekcyjnych. Szczegółowy plan spotkań rekolekcyjnych znajduje się w przedsionku kościoła oraz jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela kwietnia – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek. Po Mszy świętej o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 16.30, Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym, a następnie Msza święta z rekolekcyjną nauką. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 04.04. – dzień Spowiedzi rekolekcyjnej oraz zakończenie tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Msze święte o godz. 7.00; 10.00 – dla parafian starszych i chorych oraz o godz. 18.00 na zakończenie rekolekcji.

– wtorek, 05.04. – Nowenna do świętej Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– czwartek, 07.04. – o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta.

– piątek, 08.04. – po Mszy świętej wieczornej, a więc ok. godz. 18.30, zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową w naszym mieście, prowadzącą następującymi ulicami: Kościelna, 3 Maja, Zamkowa, Janowska, Anny Nagórskiej, Rozwadowska, Piłsudskiego, Wesoła, Nowa, Sandomierska, Okólna, Kościelna i zakończenie przed kościołem Świętej Trójcy. Długość trasy 2,9 km. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu z Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim wyruszą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła oraz na banerze umieszczonym na parkanie od ulicy Lubelskiej.

– sobota, 09.04. – odwiedziny chorych od godz. 8.30.

4. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc kwiecień. W marcu złożyliśmy 74 koperty i przekazaliśmy na ten cel 8 przelewów bankowych na łączną sumę 5 780 / pięć tysięcy siedemset osiemdziesiąt / złotych. Dziękujemy serdecznie za ofiarność. Bóg zapłać!

5. Liturgia najbliższej niedzieli, zwanej Niedzielą Palmową, wprowadza nas w przeżywanie zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia. W naszej wspólnocie parafialnej, kwadrans przed Mszą świętą o godz. 12.00, a więc o godz. 11.45, zgromadzimy się na placu Rynku naszego miasta, gdzie odbędzie się poświęcenie palm i rozpocznie się procesja do naszej świątyni na sprawowanie Eucharystii.

6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na tegoroczną dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do 2 skarbonek z napisem „Kwiaty do Bożego Grobu 2022”. Skarbonki te znajdują się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać za każdy dar!

7. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Ty, którzy już przekazali nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

9. W dniach od 4 do 7 kwietnia 2022 roku, w godz. 9.00 – 12.00 będzie wydawana żywność w budynku dawnego Ośrodka Zdrowia przy ul. Sandomierskiej.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających w Łyskowie Kolonii numery od 43 do 56, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 210 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Zofia Chmura, Jadwiga Gremska, Renata Łosek, Adolf Łupikarz oraz Elżbieta Łupikarz, natomiast w sobotę: Zofia Chmura, Elżbieta Ćwiacz, Jadwiga Gremska, Renata Łosek i Adolf Łupikarz. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Jan Gierak z Zaklikowa w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Apolonia Kosior ze Zdziechowi Pierwszych – również 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa