Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, Rok C – 20.03.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkiego Postu, Rok C – 20.03.2022.

 

1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z prośbą Ojca świętego Franciszka: „W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17.00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.”

2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.30 będzie/było poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci klas III-cich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej, zaplanowanej na drugą niedzielę maja, czyli 08.05.2022., o godz. 12.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 22.03. – Nowenna do świętej Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 23.03. – o godz. 16.30 Nabożeństwo do św. Józefa.

– czwartek, 24.03. – o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, następnie Msza święta, a po Mszy świętej – z racji 24-go dnia miesiąca – Nabożeństwo do św. Bartłomieja Apostoła. Zapraszamy!

– piątek, 25.03. – liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Dzień ten został ustanowiony w odpowiedzi na słowa Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae ogłoszonej 25 marca 1995 roku. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, następnie – odpowiadając na apel papieża – o godz. 17.00 odmówimy Akt poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Potem będzie Msza święta, po której Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

– sobota, 26.03. – w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu na letni. Wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

4. Za niecałe dwa tygodnie rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii 02 -04 kwietnia /sobota – poniedziałek/ 2022 roku. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek, 04.04. 2022. Rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Krzysztof Cisek, który pracuje w Rzymie, w Watykanie, w sekcji dyscyplinarnej Kongregacji Nauki Wiary.

5. Z radością informujemy, że w miesiącu lutym 2022 roku została zorganizowana i rozpoczęła systematyczną modlitwę Róża różańcowa Świętej Rodziny z Nazaretu. Główną intencją modlitewną tej Róży jest modlitwa różańcowa Rodziców za swoje dzieci. Organizatorką i jednocześnie Zelatorką jest p. Halina Stefaniak z Łysakowa Kolonii, a miejscem zawiązania się tej Wspólnoty jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zaklikowie przy ul Krzywej 66. Gratulujemy wszystkim tego dzieła i zachęcamy do tworzenia nowych Róż różańcowych, ponieważ już kilka kolejnych osób zgłosiło chęć utworzenia nowej Róży. Szczegółowe informacje u Pani Haliny Stefaniak w NZOZ Zaklików.

6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na tegoroczną dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do 2 skarbonek z napisem „Kwiaty do Bożego Grobu 2022”. Skarbonki te znajdują się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać za każdy dar!

7. W piątek , 08 kwietnia, przed Niedzielą Palmową z Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim wyruszą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku trasa będzie prowadziła do ośmiu miejscowości, w tym również do Zaklikowa. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła oraz na banerze umieszczonym na parkanie od ulicy Lubelskiej.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Ty, którzy już przekazali nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających w Łysakowie Kolonii, numery od 30 do 38. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających w Łyskowie Kolonii numery od 17 do 26, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 120 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Renata Małek, Teresa Mazurek i Marzena Staniec, natomiast w sobotę: Magdalena Burak, Mariusz Małek, Renata Małek, Teresa Mazurek i Tomasz Staniec. Do ofiary od sprzątających na kwiaty i środki czystości dołączyli swój dar: Teresa Burak, Grzegorz Ćwiacz i Helena Mazurek. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Danuta Urbańska z Lublina – w jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa