Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Wielkiego Postu, Rok C – 13.03.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Wielkiego Postu, Rok C – 13.03.2022.

 

1. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca marca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc marzec. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu, która zwana jest niedzielą „Ad gentes”. Po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć dzieła pomocy misjonarzom poprzez ofiarę złożoną do skarbonek z napisem „Ad gentes – pomoc misjonarzom”. Skarbonki znajdują się na bocznych ołtarzach. Z góry dziękujemy za każdy dar.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 15.03. – Nowenna do świętej Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 16.03. – o godz. 16.30 Nabożeństwo do św. Józefa.

– czwartek, 17.03. – od godz. 8.00 rano w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie odbędą się badania USG Doppler. Szczegóły dotyczące badań znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła oraz w Przychodni. Natomiast w kościele o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza święta. Zapraszamy!

– piątek, 18.03. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, następnie Msza święta, po której będzie sprawowana Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
– sobota, 19.03. – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte: o godz. 7.00 i o 17.00. Zapraszamy na godz. 16.30 na wspólny śpiew Akatystu ku czci św. Józefa. „Akathistos” z języka greckiego znaczy „nie – siedzący”. Tak więc Akatysty są zawsze śpiewane na stojąco i bez instrumentów muzycznych /à capella/. Akatyst jest to rodzaj hymnu liturgicznego, typowego dla chrześcijańskich Kościołów Wschodu, zwłaszcza posługujących się językiem greckim. Treścią Akatystu jest pochwała Osób Boskich, Matki Bożej lub świętych, zwłaszcza męczenników. Natomiast tego dnia w par. Borów przypada odpust parafialny – suma odpustowa o godz. 9.30.

4. W przyszłą niedzielę, 20.03., podczas Mszy świętej o godz. 10.30 będzie miało miejsce poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej, zaplanowanej na drugą niedzielę maja, czyli 08.05.2022., o godz. 12.00.

5. Na bocznym ołtarzu św. Józefa znajduje się specjalny, liczący sto stron, trzeci numer Gościa Niedzielnego Extra w całości poświęcony świętemu O. Pio z Pietrelciny. Zachęcamy do nabycia tej pięknej lektury hagiograficznej.

6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na tegoroczną dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do 2 skarbonek z napisem „Kwiaty do Bożego Grobu 2022”. Skarbonki te znajdują się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać za każdy dar! 

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 02 -04 kwietnia /sobota – poniedziałek/ 2022 roku. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek, 04.04. 2022. Spotkania rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Krzysztof Cisek, który pracuje w Rzymie, w Watykanie, w sekcji dyscyplinarnej Kongregacji Nauki Wiary.

8. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Tym, którzy już przekazali nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny – dwa numery: jeden dodatkowy sprzed tygodnia z płytą CD i drugi – bieżący oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających w Łysakowie Kolonii, numery od 17 do 26. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy za przekazane ofiary jako wsparcie dla Fundacji „Z Serca dla Serca”, która to Fundacja w Skowierzynie, w Gminie Zaleszany prowadzi budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci chorych na raka. W minioną niedzielę złożyliśmy kwotę 7 380,01 /siedem tysięcy trzysta osiemdziesiąt złotych i jeden grosz. Bóg zapłać!

– dziękujemy za „dodatkowe” ofiary złożone jako „Pomoc dla Ukrainy” – 20 funtów brytyjskich oraz 10 Euro. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających w Łysakowie Kolonii numery od 1 do 13, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 210 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Ewelina Ćwiacz, Wiesława Kułaga, Krystyna Łupikarz, Teresa Mazurek, Jerzy Muszak, Krystyna Rębacz, Halina Stefaniak, Halina Szydłowska i Maria Tatyrata; natomiast w sobotę: Iwona Kułaga, Wiesława Kułaga, Teresa Mazurek i Maria Tatyrata. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności 1/ + Stanisław Dültz zamieszkały w Stalowej Woli; 2/ + Waldemar Bobin ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa