Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Wielkiego Postu, Rok C – 06.03.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
I Niedziela Wielkiego Postu, Rok C – 06.03.2022.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca marca i możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00.

2. Również dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30, następnie Msza święta wieczorna, a po niej kolejny – czwarty – dzień Nowenny do św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy!

3. Także dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawicieli Fundacji „Z Serca dla Serca”, która to Fundacja w Skowierzynie, w Gminie Zaleszany prowadzi budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci chorych na raka. Za chwilę usłyszymy kilka informacji o tym przedsięwzięciu, a po zakończeniu Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel oraz porozmawiać z naszymi Gośćmi przy wejściu do świątyni.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 07.03. – po Mszy świętej wieczornej – Nowenna do św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy!

– wtorek, 08.03. – Międzynarodowy Dzień Kobiet – pamiętajmy o modlitwie w intencji kobiet z racji ich dorocznego święta. W ich intencji będzie Nowenna do świętej Anny o godz. 16.30, następnie Msza święta i po niej kolejny – szósty – dzień Nowenny do św. Andrzeja Boboli.

– środa, 09.03. – Nabożeństwo do św. Józefa będzie sprawowane pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 16.30, a po Mszy świętej – Nowenna do św. Andrzeja Boboli.

– czwartek, 10.03. – o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po Mszy świętej wieczornej przedostatni dzień Nowenny do św. Andrzeja Boboli.

– piątek, 11.03. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, następnie Msza święta, po której będzie ostatni dzień modlitwy Nowenny do św. Andrzeja Boboli. Natomiast o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę przypada 9 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – pamiętajmy w naszych modlitwach o następcy Św. Piotra.

6. Przyszła niedziela jest także drugą niedzielą miesiąca marca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W lutym złożyliśmy 63 koperty oraz przekazaliśmy 11 przelewów na łączną kwotę 7 210,00 /siedem tysięcy dwieście dziesięć/ złotych. Bóg zapłać!

7. Również w przyszłą niedzielę, zwaną „Ad gentes”, po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć dzieła pomocy misjonarzom poprzez ofiarę złożoną do skarbonek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Z góry dziękujemy za każdy dar.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 02 -04 kwietnia /sobota – poniedziałek/ 2022 roku. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek, 04.04. 2022.

9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

10. W miniony czwartek, 03.03.2022., zostały zamontowane metalowe, kute balustrady schodów granitowych głównego wejścia na plac kościelny. Jak zauważyliście, balustrady te stylem i wykonaniem nawiązują do metalowych przęseł reprezentatywnej części parkanu od ul. Lubelskiej. Są wykonane w całości ręcznie, beż użycia narzędzi takich jak wiertarka czy spawarka. Natomiast wspomniane metalowe przęsła, które zostały gruntownie odnowione w roku ubiegłym, były wykonane w 1905 roku w Potoczku, w majątku dziedzica Adama Przanowskiego, o którym napisano tak: „w 1870 roku od Wybranowskich dobra potoczkowskie nabył Adam Przanowski, który stworzył z nich wzorcowe gospodarstwo ziemiańskie. Rozwinął intensywną gospodarkę rybną (od 1879 r.) meliorując bagna i mokradła. Uruchomił: cegielnię, wapniarkę, 2 młyny, tartak, krochmalnię, gonciarnię, smolarnię oraz węglarnię. Zbudował nowy murowany dwór i założył ogród owocowy.”

11. W czwartek następnego tygodnia, tj. 17.03.2022., od godz 8.00 rano w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie odbędą się badania USG Doppler. Szczegóły dotyczące tych badań znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła oraz w Przychodni Lekarskiej.

12. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

13. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających w Łysakowie Kolonii, numery od 1 do 13. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

14. Podziękowania:

– wszystkim Darczyńcom dziękujemy za przekazane ofiary jako pomoc dla Ukrainy. W minioną niedzielę /27.02.2022./ oraz w Środę Popielcową /02.03.2022./ złożyliśmy do dwóch skarbonek znajdujących się na bocznych ołtarzach kwotę 9 397,50 złotych. Dziękujemy także za różnorodne dary materialne, które były zbierane w Oratorium św. Wojciecha oraz w budynku Straży Pożarnej w Zdziechowicach Drugich. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających w Irenie od nr 41 do końca numeracji, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 110 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Agnieszka Golach, Katarzyna Golach, Maria Golach, Piotr Golach, Elżbieta Gugała, Maria Słapczyńska, Gabriela Todys i Teresa Todys, natomiast w sobotę: Agnieszka Golach, Maria Golach, Patrycja Golach, Piotr Golach, Łucja Skrzypek, Maria Słapczyńska, Piotr Sobala, Agnieszka Sołtys, Gabriela Todys i Teresa Todys. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności 1/ + Marianna Słapczyńska ze Zdziechowic Drugich – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu.; 2/ + Tadeusz Szymanowski z Zaklikowa – także 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa