Ogłoszenia duszpasterskie, Środa Popielcowa, Rok C – 02.03.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Środa Popielcowa, Rok C – 02.03.2022.

 

1. Dzisiaj ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Caritas diecezji sandomierskiej, natomiast dary złożone do skarbonek, znajdujących się na bocznych ołtarzach, będą przeznaczone na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

– jutro, 03.03. – Pierwszy Czwartek miesiąca marca: o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, po Mszy świętej wieczornej modlitwy w intencji powołań do służby Bożej. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski, ponieważ w dniu 12 marca tego roku przypada 400 lat od przyjęcia przez niego święceń kapłańskich. Stąd też – jak już zapewne zauważyliście – przy dekoracji wielkopostnej w naszym kościele znajduje się figura tego świętego, o którym usłyszymy jeszcze wiele razy w tym roku duszpasterskim. Zapraszamy więc od jutra do dnia 11 marca, każdego dnia po Mszy świętej wieczornej, na dziewięć spotkań modlitewnych w intencjach wyżej wymienionych.

– piątek, 04.03. – liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza oraz Pierwszy Piątek miesiąca marca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, a Nabożeństwo Pierwszego piątku będzie po Mszy świętej wieczornej. Natomiast o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

– sobota, 05.03. – Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja różańcowa, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy! W tym dniu przypada 33. rocznica sakry Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego – pamiętajmy w naszych modlitwach.

2. W niedzielę będziemy mieli możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Jest to również pierwsza niedziela Wielkiego Postu, stąd też Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. Także w najbliższą niedzielę, będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Fundacji „Z Serca dla Serca”, która to Fundacja – w Skowierzynie, Gmina Zaleszany – prowadzi budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci chorych na raka. Pod koniec każdej Mszy św. usłyszymy kilka informacji o tym przedsięwzięciu, a po zakończeniu liturgii będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel oraz porozmawiać z przedstawicielami wspomnianej Fundacji przy wejściu do świątyni. Szczegóły znajdziemy na plakacie umieszczonym w przedsionku kościoła.

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa