Ogłoszenia duszpasterskie, VII Niedziela zwykła, Rok C – 20.02.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VII Niedziela zwykła, Rok C – 20.02.2022.

 

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca lutego – Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 22.02. – w parafii o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny, na którą zapraszamy, a w Kościele Powszechnym obchodzimy liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. Natomiast w skautingu jest to „Dzień Myśli Braterskiej” /DMB/, podczas którego harcerze i skauci z całego świata świętują dzień urodzin założycieli skautingu: generała Roberta Baden-Powella (22.02.1857 r.) i jego żony Olave (22.02.1889 r.). Jest to święto przyjaźni, które uświadamia wszystkim skautom dwa fundamentalne fakty: pierwszy – na świecie jest ich prawie 60 milionów, a w Polsce ponad 100 tysięcy; drugi – wszyscy skauci są dla siebie braćmi, niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku. W ten dzień wszyscy harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia i spotykają się przy obrzędowych ogniskach. W naszej „Brzaskowej” Wspólnocie spotkamy się tego dnia wieczorem, około godz. 19.00, po powrocie naszych druhen i druhów z bieszczadzkiego zimowiska.

– środa, 23.02. – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

– czwartek, 24.02. – z racji 24-go dnia miesiąca lutego – o godz. 16.30 będzie sprawowane nabożeństwo do św. Bartłomieja, którego obraz – znajdujący się w bocznej kaplicy naszego kościoła – został gruntownie odnowiony w 2020 roku. Zapraszamy więc na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli świętego Bartłomieja Apostoła.

3. Informacja dla narzeczonych: W związku z obecną sytuacją epidemii, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu organizuje Kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisów dokonujemy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej www.diecezjasandomierska.pl do dzisiaj, tj. 20.02.2022 roku. Kurs rozpocznie się w dniu 01.03.2022 r. o godz. 20.00. Na zakończenie spotkań, w dniu 09.04.2022 r. w Katedrze sandomierskiej, odbędzie się dzień skupienia dla uczestników Kursu, podczas którego nastąpi rozdanie świadectw jego ukończenia. Więcej informacji: duszpasterstworodzina@wp.pl  lub tel. 508 225 927.

4. Za dwa tygodnie od dzisiaj, tj. 06.03.2022., będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Fundacji „Z Serca dla Serca”, która to Fundacja – w Skowierzynie, Gmina Zaleszany – prowadzi budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci chorych na raka. Pod koniec każdej Mszy św. usłyszymy kilka informacji o tym przedsięwzięciu, a po zakończeniu liturgii będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel oraz porozmawiać, przy wejściu do świątyni, z przedstawicielami wspomnianej Fundacji. Szczegóły znajdziemy na plakacie umieszczonym w przedsionku kościoła.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających w Irenie, numery od 28 do 40. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– Panu Dariuszowi Szyszka, właścicielowi Fabryki Okien w Zaklikowie dziękujemy z ofiarowanie okien do remontowanych obiektów parafialnych.

– wszystkim, którzy przed tygodniem wsparli „Duszpastersko-Harcerską Słodką Niedzielę”, z serca dziękujemy za przekazane „słodkie dary” dla naszych harcerzy. A więc: Parafianom, Rodzicom, Babciom, Przyjaciołom, a szczególnie Kierownictwu i pracownikom Biedronki oraz Panu Zdzisławowi Wójcik właścicielowi marketu „Stokrotka” mówimy staropolskie „Bóg zapłać’! Z otrzymanych „słodkości” nasze zuchy i nasi harcerze uzyskali kwotę 2 102 złote, która „zabezpieczy” na najbliższe miesiące działalność 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” w Zaklikowie.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Marta Chwyć z Zaklikowa – w jej intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa