Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela zwykła, Rok C – 13.02.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela zwykła, Rok C – 13.02.2022.

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca lutego – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. Bóg zapłać!

2. Także dzisiaj nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” zapraszają na słodkie wypieki w ramach tradycyjnej – już od czterech lat – „Słodkiej Niedzieli”. Dziękujemy wszystkim za wspieranie działalności naszego Szczepu „Brzask”, a Rodzicom, Dziadkom i krewnym naszych Zuchów i Harcerzy składamy podziękowania za czynne włączenie się w to „słodkie dzieło”.

3. Również dzisiaj, po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć dar na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Przed wejściem do świątyni stoją nasi harcerze ze specjalną skarbonką na ofiary przeznaczone na ten cel. Dziękujemy za każdy dar serca!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 14.02. – święto liturgiczne świętych: Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa, Patronów Europy. Jest to Dzień modlitw za narody słowiańskie.

– wtorek, 15.02. – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– piątek, 18.02. – grupa naszych najmłodszych harcerzy ze 105 Drużyny Harcerskiej i 895 Drużyny Harcerskiej „Ognista Czajka” wyjeżdża na 5 – dniowy obóz zimowy do Ustrzyk Dolnych, w Bieszczadach. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią, na zimowisko może pojechać tylko 20 osób. Mamy nadzieję, że będzie to ostatni obóz z ograniczeniami i niebawem będziemy mogli wszyscy wrócić do normalnego funkcjonowania. Natomiast uczestnikom obozu życzymy wspaniałej harcerskiej przygody i niezapomnianych wrażeń.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

6. Informacja dla narzeczonych: W związku z obecną sytuacją epidemii, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu organizuje Kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisów dokonujemy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej www.diecezjasandomierska.pl do 20.02.2022 r. Kurs rozpocznie się w dniu 01.03.2022 r. o godz. 20.00. Na zakończenie spotkań, w dniu 09.04.2022 r. w Katedrze sandomierskiej, odbędzie się dzień skupienia dla uczestników Kursu, podczas którego nastąpi rozdanie świadectw jego ukończenia. Więcej informacji: duszpasterstworodzina@wp.pl  lub tel. 508 225 927.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających w Irenie, numery od 16 do 25. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– zuchom i harcerzom 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” dziękujemy za posprzątanie i uporządkowanie harcówki oraz całego budynku Oratorium. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Stanisław Kwiatkowski ze Zdziechowic Drugich – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Kajetan Ziółkowski z Lublina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa