Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela zwykła, Rok C – 06.02.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela zwykła, Rok C – 06.02.2022.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela lutego, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 08.02. – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– czwartek, 10.02. – liturgiczne wspomnienie św. Scholastyki, siostry – bliźniaczki św. Benedykta z Nursji, zakonodawcy i założyciela opactwa Benedyktynów na Monte Cassino.

– piątek, 11.02. – dowolne liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzimy XXX Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku, czyli w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Pamiętając o ludziach starszych i chorych, zapraszamy ich na godz. 12.00 do naszej świątyni, na Mszę świętą, po której odbędzie się nabożeństwo zakończone specjalnym /”lourdskim”/ błogosławieństwem oraz wręczeniem pamiątkowego obrazka.

3. Za tydzień – druga niedziela miesiąca lutego – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. W styczniu złożyliśmy 60 kopert i przekazaliśmy na ten cel 9 przelewów bankowych na łączną sumę 4 990.00 / cztery tysiące dziewięćset dziewięćdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać!

4. Także w przyszłą niedzielę nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” zapraszają na słodkie wypieki w ramach tradycyjnej – już od czterech lat – „Słodkiej Niedzieli”. Tego dnia na stanowiskach przed kościołem, po każdej Mszy Świętej, będzie można nabyć od naszych zuchów i harcerzy pączki i inne słodkości, wspierając tym samym działalność naszego Szczepu. Jak co roku roku zapraszamy do włączenia się w to „słodkie dzieło” również rodziców i dziadków naszych zuchów i harcerzy.

5. Również w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Dziękujemy za każdy dar serca!

6. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie już przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających w Irenie, numery od 16 do 25. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na „Schody św. Józefa”. Do dnia 30 stycznia 2022 roku, 227 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę stanowiącą 93,51% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– naszym zuchom i harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask dziękujemy za sprawne rozebranie bożonarodzeniowej dekoracji oraz za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać!

– dziękujemy za ofiarę 60 złotych na kwiaty i środki czystości, którą złożyli z Ireny: Jan Łyszczarz, Leokadia Łyszczarz i Lucyna Tyzak. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Tomasz Sołtys z Zaklikowa – w jego intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Czesław Tomiło z Zaklikowa – również 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa