Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela zwykła, Rok C – 30.01.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela zwykła, Rok C – 30.01.2022.

 

1. Dzisiaj obchodzimy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Wyjątkowo w tym roku, z powodu sanitarnych restrykcji, nie są obecne w naszej świątyni Siostry Opatrzności Bożej z Ireny oraz Siostry św. Józefa z Radnej Góry, ale pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. Także dzisiaj o godz. 9.00, będzie/była sprawowana Msza święta w intencji Księdza Tomasza z racji jego imienin. Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga, życzliwości od bliźnich oraz radości w pełnieniu kapłańskiej posługi dla duchowego dobra parafian.

3. Również dzisiaj – o godz. 15.30 odbędzie się „Zaklikowskie kolędowanie” pod koniec tradycyjnego okresu kolęd. Wystąpią solistki i soliści oraz parafialne zespoły: dziecięca schola Ignis, młodzież z KSM, Harcerska Grupa Muzyczna „Ejcz-Dżi-Em”, schola Cantate Deo oraz chór Gloria. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 31.01. – wspomnienie św. Jana Bosco, kapłana kapłana i wychowawcy młodego pokolenia. Żył on w Italii w XIX wieku (1815 – 1888).

– wtorek, 01.02. – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– środa, 02.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00 i o 17.00, podczas których będzie poświęcenie gromnic. W tym dniu, wieczorem, będziemy gościli w naszym kościele chór parafialny „Soli Deo” wraz z Księdzem Kamilem Dziurdź – z par. Tarnowska Wola. Zapraszamy więc na godz. 17.00, na Mszę świętą sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Kamila i muzycznie animowaną przez wspomniany chór. Po Mszy świętej odbędzie się „kolędowe spotkanie” z naszymi Gośćmi. Tego dnia modlimy się także za osoby konsekrowane z racji ich święta. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone – według rozporządzenia biskupa sandomierskiego – dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu.

– czwartek, 03.02. – Pierwszy Czwartek miesiąca – modlitwy w intencji powołań do służby w Kościele – po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 04.02. – Pierwszy Piątek miesiąca lutego. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu oraz podczas sprawowania Mszy świętych. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo Pierwszego piątku będzie po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 05.02. – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba i soli podczas Mszy świętych: porannej i wieczornej. „Chleb i sól św. Agaty od ognia ustrzeże chaty”. Nasi harcerze przygotują około 100 „zestawów” chleba i soli do pobłogosławienia. Z góry im za to dziękujemy! Jest to także Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja różańcowa, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

5. Za tydzień – pierwsza niedziela lutego – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W styczniu złożyliśmy na ten cel 423 złote. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy.

6. Podsumowanie „Kolędy 2021/2022”: w dniach od 28 do 30 stycznia 2021 oraz 03 do 11 stycznia 2022 roku odbyło się w naszym kościele 10 spotkań duszpastersko – kolędowych: najpierw zostali zaproszeni mieszkańcy wiosek, potem parafianie z miasta Zaklików. W spotkaniach tych uczestniczyło łącznie 417 osób. Złożono 426 kopert z ofiarami kolędowymi. Z ofiar tych – podzielonych według Dekretu Biskupa diecezjalnego – kwota 15 968 złotych została przeznaczona na wyrównywanie należności finansowych za wykonanie granitowych schodów wejścia głównego na dziedziniec przed kościołem Świętej Trójcy. Za tydzień podamy szczegółowy stan finansowy związany z należnościami za wykonanie wspomnianych schodów. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o materialną stronę życia naszej społeczności parafialnej. Bóg zapłać!

7. Kolejne Trzy Wieści Harcerskie. Wieść pierwsza: Za dwa tygodnie od dzisiaj, tj. 13 lutego w niedzielę, nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” zapraszają na słodkie wypieki w ramach tradycyjnej – już od czterech lat – „Słodkiej Niedzieli”. Tego dnia na stanowiskach przed kościołem, po każdej Mszy Świętej, będzie można nabyć od naszych zuchów i harcerzy pączki i inne słodkości, wspierając tym samym działalność Naszego Szczepu. Jak co roku roku zapraszamy do włączenia się w to „słodkie dzieło” również rodziców i dziadków naszych zuchów i harcerzy.

8. Wieść druga: Zachęcamy do oddania 1% podatku na nasz 5 Szczep Harcerski „Brzask” Zaklików. Od czterech lat, dzięki życzliwości i wsparciu wielu parafian oraz przyjaciół spoza parafii, udaje się wzbogacać nasz harcerski potencjał organizacyjny i logistyczny. Numer KRS na ten cel można znaleźć na stronie internetowej Szczepu, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na plakatach i ulotkach kolportowanych przez harcerzy.

9. Wieść trzecia: „Oddaj Krew! Podziel się życiem!” Wszystkich parafian i mieszkańców Gminy Zaklików zapraszamy do aktywnego włączenia się w zaklikowską akcję oddawania krwi. Akcja organizowana jest przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Zaklików, Rzeszowskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz rodzinę zmarłego Mateusza Dragana. W akcję włączają się Zaklikowscy „Maniacy Lodu” oraz nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. Krew oddać będzie można 05 lutego, czyli w najbliższa sobotę, od godziny 9:00 do 12:00 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie. Zapraszamy więc do włączenia się i oddania krwi. To wielki dar dla ludzi potrzebujących, a dla nas wielka radość płynąca ze świadomości, że nasza krew może uratować komuś życie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na plakatach rozwieszonych na zaklikowskich skwerach oraz na „facebook’owej” stronie OSP Zaklików.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających w Irenie, numery od 8 do 15. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– Panu Łukaszowi Kamińskiemu oraz Panu Zdzisławowi Chmiel z Ireny dziękujemy z serca za przekazanie na tegoroczne dekoracje świąteczne dwóch dużych choinek. Choinki te zdobiły przez cały okres świąteczny i przez połowę stycznia wejście do naszego kościoła. Dziękujemy również harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”, którzy jak co roku przygotowali szopkę i wszystkie świąteczne dekoracje. W najbliższą środę, 02.02.2022. dekoracje te zostaną uprzątnięte i zabezpieczone na przyszły rok. Z radością informujemy, że w miesiącu styczniu udało się gruntownie wyremontować byłą salkę katechetyczną przy budynku gospodarczym oraz zrealizować w znacznej części wyposażenie tego pomieszczenia – magazynu przeznaczonego na materiały dekoracyjne. Będą one uporządkowane tematycznie według okresów roku liturgicznego.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających w Irenie, numery od 1 do 7, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 200 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali: Ewelina Kamińska, Dariusz Mróz, Krystyna Mróz, Mateusz Nawrocki i Adrian Ziółkowski. Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Kazimiera Wójcik ze Zdziechowic Drugich – w jej intencji będą sprawowane 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa