Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela zwykła, Rok C, Niedziela Słowa Bożego – 23.01.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela zwykła, Rok C – 23.01.2022.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, która jest dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.

2. Również dzisiaj – z racji czwartej niedzieli miesiąca stycznia – Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 24.01. – z racji 24-go dnia miesiąca stycznia – o godz. 16.30 będzie sprawowane nabożeństwo do św. Bartłomieja, którego obraz – znajdujący się w bocznej kaplicy naszego kościoła – został gruntownie odnowiony w 2020 roku. Zapraszamy więc na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli świętego Bartłomieja Apostoła.
– wtorek, 25.01. – liturgiczne święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła oraz zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 26.01. – liturgiczne wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

– piątek, 28.01. – liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła. Imieniny Księdza Tomasza – pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizancie.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00, będzie sprawowana Msza święta w intencji Księdza Tomasza z racji jego imienin. Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga, życzliwości od bliźnich oraz radości w pełnieniu kapłańskiej posługi dla duchowego dobra parafian.

5. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 15.30 w naszym kościele odbędzie się „Zaklikowskie kolędowanie” w ostatnich dniach tradycyjnego okresu kolęd. Wystąpią solistki i soliści oraz parafialne zespoły: dziecięca schola Ignis, młodzież z KSM, Harcerska Grupa Muzyczna „Ejcz-Dżi-Em”, schola Cantate Deo oraz chór Gloria. Zapraszamy!

6. Także w przyszłą niedzielę obchodzimy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Wyjątkowo w tym roku, z powodu sanitarnych restrykcji, nie będziemy gościli w naszej świątyni Sióstr Opatrzności Bożej z Ireny oraz Sióstr św. Józefa z Radnej Góry, ale pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

7. W środę następnego tygodnia, tj. 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu, wieczorem, będziemy gościli w naszym kościele chór parafialny Soli Deo wraz z Księdzem Kamilem Dziurdź – z par. Tarnowska Wola. Zapraszamy więc na godz. 17.00, na Mszę świętą sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Kamila i muzycznie animowaną przez wspomniany chór. Po Mszy świętej odbędzie się „kolędowe spotkanie” z naszymi Gośćmi.

8. Harcerskie Trzy Wieści: Wieść Pierwsza – Zuchy, harcerze, wędrownicy i instruktorzy z Naszego Szczepu pragną serdecznie podziękować Sołtysowi Zaklikowa Panu Janowi Żelaznemu oraz Radzie Sołeckiej i wszystkim mieszkańcom Zaklikowa za wygospodarowanie środków sołeckich w kwocie 5 000 /pięciu tysięcy/ złotych na zakup 39 łóżek polowych. Łóżka te będą nam służyły przez długie lata na biwakach i obozach wędrownych. Pierwszy taki obóz, planowany od kilku lat, odbędzie się w najbliższe wakacje w Beskidach. Większość niezbędnego sprzętu udało nam się już zgromadzić, właśnie za sprawą corocznego wsparcia Sołectwa Zaklików, Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Zaklikowie oraz prywatnych Darczyńców. Jesteśmy przekonani, że forma obozu wędrownego będzie dla harcerzy nową, ciekawa przygodą i pozwoli zaangażować organizacyjne i kwatermistrzowskie umiejętności naszych wędrowników.

9. Wieść Druga – Dzisiejszej niedzieli ruszają zapisy na drugą edycję wielkiej harcerskiej przygody pod żaglami. Korzystając w tym roku ze wsparcia Funduszu Sołeckiego Zaklików, w dniach 08-13 maja wyruszamy na tygodniowy Rejs Szkoleniowy po południowych mazurskich jeziorach. Rejs jest częścią składową i kontynuacją szerszego, kilkuletniego projektu żeglarskiego, którego celem jest zaszczepienie miłości do żeglarstwa wśród naszej harcerskiej młodzieży. Rejsy organizowane są w kooperacji z profesjonalną „Grupą Woda” z Tarnobrzega, na nowoczesnych, bezpiecznych i bardzo komfortowych jachtach. Podobnie jak w zeszłym roku będzie istniała możliwość wykorzystania bonów turystycznych. Wszelkie szczegółowe informacje zostały już rozesłane na grupach harcerskich.

10. Wieść Trzecia – Rusza okres rozliczenia podatków za rok 2021. Jak co roku zachęcamy do oddania 1% podatku na nasz 5 Szczep Harcerski „Brzask” Zaklików. To właśnie dzięki Państwa życzliwości i wsparciu, każdego roku udaje się wzbogacać nasz potencjał organizacyjny i logistyczny. Ze środków uzyskanych z 1% w minionym 2021 roku został zakupiony dobrej jakości głośnik multimedialny JBL, również profesjonalne mikrofony studyjne tzw. „pojemnościówki”, ponadto chusty i czapki harcerskie, a także plakietki „logo szczepu” oraz wiele innych drobnych i czasem mało zauważalnych, ale niezbędnych do prowadzenia zbiórek i zajęć, materiałów metodycznych. Dziękując za każdy przekazany w latach ubiegłych grosz, zapraszamy do kontynuacji tego rodzaju wsparcia. Pamiętajmy, że wspierając działalność Szczepu, pomagamy zaangażowanym w wolontariacką pracę naszym instruktorom w tym wielkim wychowawczym dziele młodego pokolenia Zaklikowiaków. Numer KRS na ten cel można znaleźć na stronie internetowej 5 Szczepu „Brzask” w Zaklikowie, także na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na plakatach i ulotkach, które w najbliższych dniach będą kolportowane przez harcerzy.

11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

12. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających w Irenie, numery od 1 do 7. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

13. Podziękowania:

– dziękujemy za składane ofiary kolędowe dla parafii św. Anny w Zaklikowie. Za tydzień przedstawimy szczegółowe informacje oraz finansowe rozliczenie w tym temacie. Bóg zapłać za każdy dar!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Sportowej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 130 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Irena Błażejczak, Renata Długosz, Monika Gierak, Sylwester Gierak, Dominika Sekulska, Paweł Sekulski, Barbara Szewc i Jan Szewc; natomiast w sobotę: Irena Błażejczak, Monika Gierak i Sylwester Gierak. Dar na kwiaty i środki czystości złożyli również: Adam Błażejczak, Czesław Chamera, Krystyna Chamera i Anna Wieczerzak. Bóg zapłać!

 

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa