Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela zwykła, Rok C – 16.01.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela zwykła, Rok C – 16.01.2022.

 

1. Dzisiaj o godz. 12.00 będzie/była sprawowana Msza święta w intencji Solenizantów: Księdza Eugeniusza, który obchodził swoje imieniny w dniu 30 grudnia minionego roku oraz Księdza Kanonika Henryka z okazji jego imienin, które przypadają w najbliższą środę, 19 stycznia tego roku. Dostojnym Solenizantom życzymy obfitości łask od Boga, orędownictwa Maryi i opieki Patronów: św. Eugeniusza i św. Henryka w każdym dniu kapłańskiego życia.

2. Również dzisiaj – z racji trzeciej niedzieli miesiąca stycznia – Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 17.01. – wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu, pod hasłem „Moje myśli nie są myślami waszymi” zaczerpniętym z Księgi Izajasza (Iz 55,8), obchodzony będzie jubileuszowy, 25. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Natomiast pod  Urzędem Miasta, ul. Zachodnia 15, będzie możliwość wykonania bezpłatnej mammografii. Szczegóły – na plakacie w przedsionku kościoła.

– wtorek, 18.01. – początek Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 19.01. – liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. W tym dniu w martyrologium rzymskim wspominamy także św. Henryka, biskupa i męczennika żyjącego w XII wieku w Uppsali, w ówczesnej stolicy Szwecji. W naszych modlitwach polecajmy Bogu Wszechmogącemu Solenizanta, Księdza Kanonika Henryka Krzyżanowskiego.

– czwartek, 20.01. – w godz. od 14.00 do 15.30 na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Zdziechowicach Drugich, w specjalnym Opto-Busie, będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnego komputerowego badania wzroku. Zapisy są obowiązkowe pod numerem telefonu: 690 070 902. Szczegóły znajdziemy na plakacie informacyjnym w przedsionku kościoła.

– piątek, 21.01.- liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Polskie przysłowie brzmi: „Św. Agnieszka wypuszcza skowronka z mieszka” – w imieniny Agnieszki pojawiają się skowronki, zwiastuny wiosny.

4. Przyszła niedziela – 23.01. – zwana jest Niedzielą Słowa Bożego. W roku 2019 papież Franciszek ustanowił III Niedzielę zwykłą dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego (por. List Apostolski „Aperuit illis”).

5. Za dwa tygodnie od dzisiaj, czyli 30 stycznia 2022 roku, o godz. 9.00, będzie sprawowana Msza święta w intencji Księdza Tomasza z racji jego imienin, które przypadają w piątek, tj. 28 stycznia.

6. Również za dwa tygodnie, tj. w niedzielę, 30.01. o godz. 15.30 w kościele Świętej Trójcy odbędzie się „Zaklikowskie kolędowanie” na zakończenie tradycyjnego okresu kolęd. Wystąpią solistki i soliści oraz parafialne zespoły: dziecięca schola Ignis, młodzież z KSM, Harcerska Grupa Muzyczna „Ejcz-Dżi-Em”, schola Cantate Deo oraz chór Gloria. Zapraszamy!

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Sportowej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy za składane ofiary kolędowe dla parafii św. Anny w Zaklikowie. Bóg zapłać za każdy dar!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej, numery od 91 do końca numeracji ulicy dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowała w poniedziałek Dorota Ryba, natomiast w sobotę: Agnieszka Czubacka, Dorota Ryba, Sylwia Syroka, Aneta Wieczorek, Marcin Wieczorek, Karolina Woźniak i Bożena Wójcik.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Mateusz Dragan z Zaklikowa – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Maria Chołoda ze Zdziechowic Drugich – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa