Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Chrztu Pańskiego, Rok C – 09.01.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela – święto Chrztu Pańskiego, Rok C – 09.01.2022.

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, którą kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy w kościołach choinki i szopki oraz śpiewamy kolędy – ale już w mniejszym zakresie – do dnia 2 lutego.

2. Również dzisiaj – druga niedziela miesiąca stycznia, składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc styczeń. Dziękujemy serdecznie za każdy dar serca. Bóg zapłać!

3. Także dzisiaj, o godz. 10.30 będzie/była sprawowana Msza święta w intencji Harcerek i Harcerzy, którzy podczas formacji harcerskiej w naszym Szczepie „Brzask” ukończyli 18-ty rok życia. Są to – według kolejności alfabetycznej: 1/ Dominik Czajka, 2/ Katarzyna Daniel, 3/ Justyna Krzysztoń, 4/ Paulina Krzysztoń, 5/ Kacper Kuźnicki, 6/ Michał Magolan, 7/ Mateusz Nawrocki, 8/ Patryk Ryba, 9/ Konrad Szczuka, 10/ Chiara Szklarz, 11/ Julia Ziółkowska oraz 12/ śp. Magdalena Żyłko. Z radością informujemy, że w obecnym roku harcerskim 2021/2022 wkroczą w wiek dojrzały: 1/ Weronika Czerwonka, 2/ Marta Feruga, 3/ Zuzanna Husa, 4/ Diana Mróz oraz 5/ Klaudia Oszust. Dziękując wyżej wymienionym Druhnom i Druhom za różnorodny wkład w rozwój naszej wspólnoty harcerskiej, módlmy się o Boże błogosławieństwo i wszelką pomyślność dla nich w codzienności ich życia. Czuwaj!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 10.01. – o godz. 17.00 – Msza święta w intencji mieszkańców Zaklikowa – ulice: Plac Sienkiewicza, Kościelna, Kościuszki, Cicha i Lubelska, a po Mszy świętej spotkanie „kolędowe” dla uczestników liturgii.

– wtorek, 11.01. – o godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny, a o godz. 17.00 – Msza święta w intencji mieszkańców Zaklikowa – ulice: Belkowszczyzna, Dworcowa, Zaśluzie, Turystyczna i Tartak. Po Mszy świętej spotkanie „kolędowe” dla uczestników liturgii.

5. W przyszłą niedzielę 16.01.2022., o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji naszych Solenizantów: Księdza Eugeniusza, który obchodził swoje imieniny w dniu 30 grudnia minionego roku oraz Księdza Kanonika Henryka z okazji jego imienin, które przypadają 19 stycznia tego roku, tj. wtorek następnego tygodnia. Dostojnym Solenizantom życzymy obfitości łask od Boga, orędownictwa Maryi i opieki Patronów: św. Eugeniusza i św. Henryka w każdym dniu kapłańskiego życia.

6. W czwartek następnego tygodnia, tj. 20.01.2022., w godz. od 14.00 do 15.30 na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Zdziechowicach Drugich, w specjalnym Opto-Busie, będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnego komputerowego badania wzroku. Zapisy są obowiązkowe pod numerem telefonu: 690 070 902. Szczegóły znajdziemy na plakacie informacyjnym w przedsionku kościoła.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej numery od 91 do końca numeracji ulicy. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy za składane ofiary kolędowe dla parafii św. Anny w Zaklikowie. W ostatnią niedzielę miesiąca stycznia, tj. 30.01.2022., zostanie przedstawione szczegółowe rozliczenie finansowe. Bóg zapłać za każdy dar!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej, numery od 71 do 90 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 210 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Teresa Blicharska, Elżbieta Ciołek, Agnieszka Dziuba, Beata Dziurda i Aldona Wójcik, natomiast w sobotę: Teresa Blicharska, Elżbieta Ciołek, Agnieszka Dziuba, Beata Dziurda i Zuzia Dziurda. Swój dar na kwiaty i środki czystości ofiarowali także: Anna i Mirosław Balbier oraz Halina Tryka. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Jadwiga Kuśmierz z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Zofia Sieczkoś ze Zdziechowic Drugich – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 3/ + Wiesław Ptak z Zaklikowa – 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 4/ + Aneta Zdyb z Zaklikowa – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 5/ + Jerzy Augustyn Skiba z Zaklikowa – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 6/ + Zdzisław Pietras z Zaklikowa – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa