Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Rok C – 02.01.2022.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Rok C – 02.01.2022.

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca stycznia – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach: św. Anny oraz św. Józefa. Zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a o godz. 16.30 zapraszamy – tak jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – na nabożeństwo różańcowe.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 03.01. – o godz. 17.00 – Msza święta w intencji mieszkańców Antoniówki, Ireny, Karkówki, Łążka i Łysakowa Kolonii, a po Mszy świętej spotkanie „kolędowe” dla uczestników liturgii.

– wtorek, 04.01. – o godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny – pierwsza w Nowym 2022 Roku. Zapraszamy! O godz. 17.00 – Msza święta w intencji mieszkańców Zaklikowa – ulice: Rozwadowska, Ujazdowska, Kwiatowa, Lipowa, Pułankowa, Akacjowa, Słoneczna, Jasna, Ptasia i Krzywa. Po Mszy świętej spotkanie „kolędowe” dla uczestników liturgii.

– środa, 05.01. – o godz. 17.00 – Msza święta w intencji mieszkańców Zaklikowa – ulice: Słubickiego, Piłsudskiego, Wesoła, Nowa, Zachodnia, Anny Nagórskiej, Stolarska, św. Anny, Zielona, Dzika, Strażacka, Długa i Mickiewicza. Po Mszy świętej spotkanie „kolędowe” dla uczestników liturgii.

– czwartek, 06.01. – Pierwszy czwartek miesiąca i Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Jest to dzień modlitw w intencji misji oraz Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. Pod koniec każdej Mszy świętej poświęcimy kadzidło i kredę. Wonią kadzidła wypełniamy nasze domy, a kredą znaczymy drzwi naszych mieszkań, wypisując na nich inicjały Mędrców ze Wschodu /Trzech Króli: K+M+B lub C+M+B/ oraz cyfry Nowego Roku kalendarzowego 2022. Dziękujemy harcerzom za przygotowanie ponad 800! „zestawów” kadzidła i kredy, które wyłożone będą na bocznych ołtarzach i będzie można je wziąć ze sobą do domów. Jest to harcerski dar wdzięczności dla naszych parafian, którzy na różne sposoby wspierają 5 Szczep Harcerski „Brzask” w Zaklikowie. O godz. 16.30 Nabożeństwo do Świętej Trójcy.

– piątek, 07.01. – Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od godz. 6.30 rano i od godz. 16.00 wieczorem. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. O godz. 17.00 – Msza święta w intencji mieszkańców Zaklikowa – ulice: Sandomierska, Okólna i Sportowa. Po Mszy świętej spotkanie „kolędowe” dla uczestników liturgii.

– sobota, 08.01. – o godz. 17.00 – Msza święta w intencji mieszkańców Zaklikowa – ulice: Janowska, Leśna, Targowa, Armii Krajowej, Zamkowa, 3 Maja i Nadbrzeżna. Po Mszy świętej spotkanie „kolędowe” dla uczestników liturgii.

3. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca stycznia, składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc styczeń. W grudniu roku ubiegłego złożyliśmy 66 kopert i przekazaliśmy na ten cel 10 przelewów bankowych na łączną sumę 4 670.00 / cztery tysiące sześćset siedemdziesiąt złotych/. Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy w kościołach szopki oraz śpiewamy kolędy – ale już w mniejszym zakresie – do dnia 2 lutego.

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

6. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej numery od 71 do 90. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

7. Podziękowania:

– dziękujemy za składane ofiary kolędowe dla parafii św. Anny w Zaklikowie. Pod koniec stycznia zostanie przedstawione szczegółowe rozliczenie finansowe. Na zakończenie „Starego Roku” został wskazany cel ofiar kolędowych – jest nim spłata pozostałej części kwoty należnej za wykonanie schodów granitowych głównego wejścia do naszego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej, numery od 62 do 70 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 310 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w środę: Katarzyna Janik, Lena Janik, Olga Janik, Zdzisława Janik, Czesława Zawół i Józef Zawół. Swój dar na kwiaty i środki czystości ofiarowali także: Bogumiła Golecka, Irena Łyszczarz, Ewa i Stanisława Nizioł, Katarzyna i Marek Nizioł, Magdalena Olszowy i Agnieszka Zakościelna. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Ks. Jan Pęzioł, ur. 24 grudnia 1931 roku w Zdziechowicach, w których mieszkał ponad 8 lat. Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w 4 parafiach oraz jako proboszcz również w 4 placówkach. Najdłużej, bo przez 43 lata posługiwał w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, najpierw jako proboszcz i kustosz Sanktuarium przez 23 lata (1978 – 2001), a potem jako diecezjalny egzorcysta (2001 – 2021). Został pochowany na parafialnym cmentarzu w Wąwolnicy w dniu 27 grudnia 2021 roku; 2/ + Ireneusz Janusz Oleszek ze Zdziechowic Drugich; 3/ + Edward Fac ze Zdziechowic Drugich – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa