Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, Rok C, Święto świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – 26.12.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, Rok C
Święto świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – 26.12.2021.

 

1. Dzisiaj Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 16.30 – Nabożeństwo do Świętej Trójcy w intencji Rodzin naszej parafii.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 27.12. – liturgiczne święto św. Jana Ewangelisty. Msze święte o godz. 7.00 rano i o godz. 17.00 wieczorem. Pod koniec tych Mszy świętych będzie błogosławieństwo wina mszalnego i rozdzielenie go pomiędzy uczestników liturgii.

– wtorek, 28.12. – święto świętych Młodzianków, Męczenników. O godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny – ostatnia w tym roku kalendarzowym 2021, o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta, w intencji mieszkańców Zdziechowic Pierwszych, a po Mszy świętej odbędzie się 25 minutowe spotkanie „kolędowe” dla uczestników liturgii.

– środa, 29.12. – piąty dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego. O godz. 17.00 – Msza święta w intencji mieszkańców Zdziechowic Drugich, a po Mszy świętej spotkanie „kolędowe” dla uczestników liturgii.
– czwartek, 30.12. – szósty dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego. O godz. 17.00 – Msza święta i spotkanie „kolędowe” dla mieszkańców Józefowa, Baraków Nowych i Baraków Starych.

– piątek, 31.12. – siódmy dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego i ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. O godz. 17.00 będzie celebrowana Msza święta wieczorna, po której będzie sprawowane Nabożeństwo, z uroczystym Te Deum, na zakończenie „Starego Roku”. Zapraszamy na tę modlitwę błagalno – dziękczynną, aby wspólnie i po Bożemu zakończyć Rok 2021!

– sobota, 01.01. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i początek Nowego – 2022 – Roku kalendarzowego oraz Pierwsza Sobota miesiąca. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Jest to także Światowy Dzień Pokoju. Zapraszamy na godz. 16.30 na Nabożeństwo do Świętej Trójcy, w którym prosić będziemy o Boże łaski na cały Nowy Rok dla mieszkańców naszej parafii. O godz. 17.00 Msza święta, a po niej Nabożeństwo Pierwszej Soboty, a więc 15 minutowa medytacja różańcowa i cząstka różańca w intencji zadośćczyniącej.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Nowego Roku oraz pierwszą niedzielą miesiąca stycznia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W grudniu przekazaliśmy na ten cel 406 złotych. Bóg zapłać!

4. Tydzień temu informowaliśmy, że w obecnym czasie nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Nie zapominamy jednak o modlitwie oraz o życzeniach świąteczno – noworocznych dla Rodzin naszej parafii. Z taką intencją proponujemy Wam – Drodzy parafianie – „pakiety kolędowe”, które w minioną środę, 22 grudnia 2021, wraz z Betlejemskim Światłem Pokoju, zostały przekazane mieszkańcom Zaklikowa przez naszych Harcerzy. Dla pozostałych parafian „pakiety” te są pozostawione na ołtarzu św. Anny, skąd można je pobrać – jedna przesyłka na Rodzinę. Zatroszczmy się także o osoby, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.

5. Informujemy również, że na pisemne zaproszenie przedstawiciela Rodziny istnieje możliwość osobistych odwiedzin kapłana z „kolędą”. W tym celu przygotowaliśmy specjalne „Zaproszenia kolędowe 2021-2022”, które znajdują się na ołtarzu św. Anny. Można je pobrać, wypełnić i złożyć w zakrystii po Mszy świętej albo w kancelarii parafialnej. W zależności od ilości zaproszeń odwiedziny kolędowe rozpoczniemy tuż po Nowym Roku 2022 albo po 10 stycznia 2022.

6. Informujemy także, iż mamy trzy możliwości składania ofiar kolędowych: 1/ kapłanowi w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, 2/ na tacę, 3/ do skarbonki znajdującej się na ołtarzu św. Józefa z napisem „Moja ofiara kolędowa 2021-2022”. Złożone ofiary będą przeznaczona na wyrównanie płatności za wykonanie granitowych schodów głównego wejścia na plac kościelny. Bóg zapłać za każdy dar!

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej numery od 62 do 70. Sprzątanie w tym tygodniu będzie tylko w środę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– harcerzom naszego Szczepu dziękujemy za wykonanie dekoracji świątecznej wewnątrz i na zewnątrz naszego kościoła. Dziękujemy także za podjęcie troski w zakresie odśnieżania obejścia naszej świątyni oraz otoczenia plebanii i Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej, numery od 52 do 61 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 440 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali: Barbara Kanior, Jerzy Majewski, Teresa Marczewska, Halina Nizio, Tadeusz Nizio, Kinga Siembida i Maria Staniszewska. Swój dar na kwiaty i środki czystości ofiarowali także: Sławomir Flis, Barbara Hochnowska, Irena i Marian Jastrzębski, Grażyna Koczwara, Józefa Kwiatkowska, Genowefa Olszewska, Barbara Powązka, Henryk Rak, Danuta Rozesłaniec, Elżbieta Ryba, Ryszarda Sołtys, Janina Szot i Marzena Żelazny. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Zdzisław Majewski z Zaklikowa, 2/ + Serwacy Chajnowski z Zaklikowa – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa