Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu, Rok C – 19.12.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela Adwentu, Rok C – 19.12.2021.

 

1. Dzisiaj czwarta Niedziela Adwentu, po Mszach świętych, nasi Harcerze będą rozprowadzali opłatki przed kościołem Świętej Trójcy. Bóg zapłać za każdy dar złożony z tej okazji.

2. Także dzisiaj, o godz. 16.40, kolejny, czwarty dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy!

3. Również dzisiaj na Zaklikowskim Rynku przy szopce Bożego Narodzenia, o godz. 18.00 Zuchy i Harcerze V Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie ofiarują Betlejemskie Światło Pokoju 2021 Panu Burmistrzowi Dariuszowi Toczyskiemu, który przekaże je zgromadzonym uczestnikom spotkania. Następnie, po złożeniu świątecznych Bożonarodzeniowych życzeń, zakolędujemy pod przewodnictwem naszych Harcerzy. Podczas spotkania będą rozdawane Gminne kalendarze na Nowy 2022 Rok.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 20.12. – o 6,30 Msza św. Roratnia; natomiast w par. Stany k/Bojanowa, o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb + Michała Jańca, taty kapelana z Ireny – księdza Mieczysława Jańca. Polecamy zmarłego naszym modlitwom. W naszym kościele, wieczorem o godz. 16.40, Nowenna do Dzieciątka Jezus, następnie Msza święta, a po niej nasi harcerze będą pracowali nad świątecznym wystrojem kościoła.

– wtorek, 21.12., środa, 22.12., czwartek, 23.12. – porządek tych dni będzie następujący: roraty o 6,30; Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 16.40, następnie Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do prywatnej adoracji oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi do godz. 19.00. Natomiast w środę, 22 grudnia, w godzinach od 18:00 do 19:00 nasi harcerze przejdą ulicami miasta, niosąc Betlejemskie Światło Pokoju oraz przekazując „pakiety kolędowe” wraz ze świątecznymi i noworocznymi życzeniami. Tak więc przedstawiciel każdej Rodziny Zaklikowa będzie mógł wyjść przed swój dom i zapalić świecę od harcerzy i otrzymać wspomniany „pakiet”. W akcję będzie zaangażowana grupa wielu harcerzy, którzy po swoich wcześniej zaplanowanych trasach przemierzą wszystkie ulice Zaklikowa.

– piątek, 24.12. – dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Rano o godz. 6.30 będzie sprawowana Msza święta roratnia, a po niej ostatni dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus. Natomiast wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby z najbliższymi podzielić się radością z przyjścia Boga do człowieka. Proponujemy następujący program tego wieczoru: 1/ na początek śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy”; 2/ następnie odczytanie ewangelicznego opisu Narodzenia Pańskiego wg Łk 2,1-14; 3/ modlitwa za obecnych i nieobecnych przy wigilijnym stole /przebywający z dala od domu oraz zmarli z rodziny/; 4/ składanie sobie świątecznych życzeń i łamanie się opłatkiem; 5/ spożywanie postnego wigilijnego posiłku; 6/ śpiewanie kolęd i pastorałek na chwałę Boga i dla radości uczestników spotkania. O północy będzie sprawowana Msza święta zwana Pasterką.

– sobota, 25.12. – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek liturgii będzie niedzielny do południa, a więc o godz. 7.00; 7.45 – Karkówka; 9.00; 10.30 i o godz. 12.00. Nie będzie sprawowana Msza święta o godz. 17.00!
5. Za tydzień, 26 grudnia, obchodzić będziemy Niedzielę świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – podczas Mszy świętych modlić się będziemy o świętość małżeństw i rodzin.

6. Świece Caritas jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom znajdują się na bocznych ołtarzach.

7. Tegoroczna Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, będzie miała następujący przebieg: zamiast osobistych odwiedzin kapłanów w Waszych rodzinnych domach przygotowaliśmy dla Was dwa duszpasterskie dary: Pierwszym jest „pakiet kolędowy” dla każdej Rodziny, który w dużej kopercie zawiera: 1. Życzenia od Duszpasterzy dla mieszkańców parafii św. Anny, 2. Opłatek „Wigilijny”, 3. Folder okolicznościowy na Boże Narodzenie, 4. Program spotkań kolędowych w kościele Świętej Trójcy, 5. Koperta na ofiarę kolędową. Mieszkańcy Zaklikowa będą mogli otrzymać te pakiety od naszych Harcerzy wraz z Betlejemskim Światłem Pokoju – już w środę, 22.12.2021., w godz. 18.00 – 19.00. Zaś dla pozostałych parafian będą one przygotowane na bocznych ołatrzach. Drugim darem jest zaproszenie do kościoła Świętej Trójcy na Mszę świętą w intencji Rodzin naszej parafii, a po niej zapraszamy na wspólne kolędowanie według programu, który znajduje się w w/w „pakiecie” oraz jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii, a także w przedsionku kościoła.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do Gościa Niedzielnego jest dołączona płytka CD wraz z kolędami śpiewanymi przez polskie siostry Karmelitanki pracujące w Islandii. Zachęcamy do nabywania oraz do słuchania śpiewu kolęd i czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej numery od 52 do 61. Sprzątanie w tym tygodniu będzie tylko w środę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– harcerzom naszego Szczepu dziękujemy za podjęcie trudu całościowego przygotowania naszej świątyni na czas Bożego Narodzenia: instalacja szopki, dekoracje, oświetlenie…itp.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Tadeusz Borowski z Lublina 2/ + Bogusław Paterski z Zaklikowa; 3/ + Zdzisław Rozesłaniec ze Zdziechowic Drugich; 4/ + Kazimierz Łosek ze Zdziechowic Drugich – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 5/ + Dariusz Bral ze Zdziechowic Drugich – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa