Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Adwentu – Gaudete!, Rok C – 12.12.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Adwentu, Rok C – 12.12.2021.

1. Wczoraj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Dzisiaj porządek niedzielny, a jutro dzień rekolekcyjnej spowiedzi – skorzystajmy z tego daru Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu zwana „Gaudete”, to znaczy „Radujcie się w Panu, zawsze”. Liturgia sprawowana jest w kolorze różanym.

3. Również dzisiaj druga niedziela miesiąca grudnia – składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc grudzień. Bóg zapłać za każdy dar.

4. Także dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę nasi Harcerze będą rozprowadzali opłatki przed kościołem Świętej Trójcy. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na spłaty należności finansowych za prowadzony generalny remont sanitariatów w Oratorium św. Wojciecha.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 13.12. – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy. Dzień zakończenia tegorocznych Rekolekcji Adwentowych. Msze święte będą sprawowane: o godz. 6.30 – roraty, o godz. 10.00 oraz o godz. 17.00 na zakończenie Adwentowych ćwiczeń duchowych. W tym dniu przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki módlmy się za ofiary stanu wojennego i za ofiary represji powojennego reżimu komunistycznego w Polsce.

– wtorek, 14.12. – liturgiczne wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła. Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 15.12. – w tym dniu przypada piąta rocznica śmierci +Księdza Prałata Doktora Piotra Tarnowskiego, proboszcza parafii św. Anny w Zaklikowie w latach 1986 – 2008. Zapraszamy na Mszę świętą roratnią o godz. 6.30, sprawowaną w Jego intencji, która została zamówiona przez Scholę Cantate Deo.

– czwartek, 16.12. – w tym dniu, wieczorem o godz. 16.45 rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, na którą zapraszamy!

– piątek, 17.12. – o godz. 16.45 Nowenna do Dzieciątka Jezus.

– sobota, 18.12. – rano od godz. 8.30 odwiedziny chorych w domach z sakramentalną posługą przed Świętami Bożego Narodzenia, natomiast o godz. 16.45 Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy!

6. W przyszłą niedzielę, która jest ostatnią, czwartą, Niedzielą Adwentu, na Zaklikowskim Rynku przy szopce Bożego Narodzenia, o godz. 18.00 Zuchy i Harcerze V Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie ofiarują Betlejemskie Światło Pokoju 2021 Panu Burmistrzowi Dariuszowi Toczyskiemu, który przekaże je zgromadzonym uczestnikom spotkania. Następnie, po złożeniu świątecznych Bożonarodzeniowych życzeń, zakolędujemy pod przewodnictwem naszych Harcerzy. Podczas spotkania będą rozdawane Gminne kalendarze na Nowy 2022 Rok.

7. Świece Caritas jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom znajdują się na bocznych ołtarzach.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej numery od 41 do 51. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej, numery od 28 do 40 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 160 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Maria Janik, Marian Janik, Joanna Trybuła-Jargiło, Sławomir Jargiło, Joanna Marzec, Karol Marzec, Leokadia Stefaniak i Anna Wójcik, natomiast w sobotę: Mirosława Golecka, Maria Janik, Marian Janik, Joanna Trybuła-Jargiło, Sławomir Jargiło, Karol Marzec, Leokadia Stefaniak i Marzena Zakościelna. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Mariusz Rosły z Zaklikowa; 2/ + Jadwiga Sobala z Zaklikowa – będzie sprawowana w jej intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 3/ + Wacław Mazurek z Zaklikowa – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 4/ + Anna Blinowska z Zaklikowa – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa