Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, Rok C – 05.12.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Adwentu, Rok C – 05.12.2021.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca grudnia – możliwość wsparcia Radia Maryja i Telewizji Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj, pod koniec Mszy świętej o godz. 7.00, zostały pobłogosławione opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Przez kolejne trzy niedziele /tj. 05, 12 i 19 grudnia/ nasi Harcerze będą rozprowadzali te opłatki przed kościołem Świętej Trójcy. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na spłaty należności finansowych za prowadzony generalny remont sanitariatów w Oratorium św. Wojciecha.

3. Także dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – po Mszach świętych będzie można złożyć na ten cel ofiarę do skarbonki, z którą będzie stał harcerz przy wejściu do świątyni. Bóg zapłać za każdy dar!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 06.12. – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa.

– wtorek, 07.12. – liturgiczne wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła, Patrona pszczelarzy. W ich intencji będzie sprawowana Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 08.12. – liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte: godz. 6.30 – roraty; godz. 12.00 oraz o godz. 17.00. Podczas Mszy świętej wieczornej zostaną poświęcone medaliki dla dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej.

– sobota, 11.12. – Mszą świętą roratnią o godz. 6.30 rozpoczniemy tegoroczne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. Tomasz Wrona, kapelan Domu Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim. Temat Rekolekcji: Oczekiwanie i czujność – trzy wieże: Babel, Siloe i Wieża Utwierdzona. Plan rekolekcji jest uwidoczniony na stronie internetowej naszej parafii oraz w przedsionku kościoła. W tym dniu przypada 42 rocznica śmierci Sługi Bożego księdza Wincentego Granata, Profesora i Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Sługa Boży pochodził z naszej sandomierskiej diecezji, z par. Ćmielów. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

5. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy naszej parafii. W listopadzie złożyliśmy 74 koperty oraz przekazaliśmy 11 przelewów bankowych na łączną kwotę 5 940 złotych. Bóg zapłać! Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc grudzień.

6. Tegoroczne odwiedziny chorych z sakramentalną posługą przed Świętami Bożego Narodzenia będą miały miejsce w dniu 18 grudnia 2020 roku /sobota/ od godz. 8.30. Prosimy więc o zgłaszanie w zakrystii te osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi, z komunii świętej oraz – według potrzeby – z Sakramentu namaszczenia chorych. Natomiast chorzy, którzy są odwiedzani systematycznie z racji Pierwszego piątku miesiąca, zostali już powiadomieni o takiej możliwości.

7. Świece Caritas jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom znajdują się na bocznych ołtarzach.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej numery od 28 do 40. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej, numery od 16 do 27 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 60 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Grażyna Kalina, Włodzimierz Kalina, Stanisław Migdał, Barbara Oklecińska i Piotr Okleciński, natomiast w sobotę: Grażyna Kalina, Stanisław Migdał, Barbara Oklecińska i Piotr Okleciński Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Stanisław Nawrocki z Zaklikowa – będą sprawowane w jego intencji 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa