Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIV Niedziela zwykła, Rok B, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 21.11.201.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIV Niedziela zwykła, Rok B – 21.11.2021.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Od wczoraj do najbliższej soboty przeżywamy w Diecezji Sandomierskiej Tydzień Biblijny. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego i zapraszamy na wspólną modlitwę.

2. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: /fragment/ (…) Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. (…) / ✠ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

4. Odpowiadając na powyższy Apel, po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na ten cel do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Dziękujemy za każdy dar!

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki muzyki kościelnej. Polecajmy wszystkich zaangażowanych w śpiew i muzykę kościelną w naszej parafii. Także w tym dniu będzie miał miejsce odbiór końcowy prac budowlanych i konserwatorskich, zrealizowanych w tym roku w naszej parafii. Sześcioosobowa Komisja dokona oceny jakości wykonania przebudowy parkanu od ul. Lubelskiej oraz konserwacji obrazów: św. Józefa i św. Antoniego.

– środa, 24.11 – wspomnienie świętych męczenników z Wietnamu: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego towarzyszy.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, którego tematem duszpasterskim są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa. Słowa te określają ostatni rok trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem Eucharystia daje życie.

7. Również przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec wigilijnych Caritas. Postarajmy się o to, aby w każdej rodzinie ta świeca Caritas zapłonęła nie tylko podczas Wieczerzy wigilijnej, ale również podczas spotkań świątecznych i noworocznych w gronie najbliższej rodziny. Świece będą pozostawione w specjalnych koszykach na bocznych ołtarzach, a ofiary z tej okazji będzie można złożyć do przygotowanych na ten cel skarbonek.

8. Także w przyszłą niedzielę nasza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie proponowała nabycie stroików adwentowych – wieniec z czterema świecami – oraz domowe wypieki ciast korzennych. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy młodych.

9. Do końca listopada, każdego dnia o godz. 16.30, w kościele świętej Anny jest prowadzona modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

10. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 11 – 13 grudnia /tj. sobota – poniedziałek/ 2021 roku. Poprowadzi je Ks. Tomasz Wrona, Kapelan Domu Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim. Spowiedź rekolekcyjna jest zaplanowana na dzień 13 grudnia /poniedziałek/ 2021.

11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

12. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Sandomierskiej numery od 1 do 14. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

13. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Okólnej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 80 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek Danuta Banaszak, Renata Banaszak i Beata Nizioł, zaś w sobotę: Danuta Banaszak, Renata Banaszak i Stanisław Błażejewski. Bóg zapłać!

– dziękujemy tym wszystkim, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 20.11.2021./ 201 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 31 395 złotych, co stanowi 57,0% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Henryk Czerwonka ze Zdziechowic Drugich – będzie sprawowana w jego intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Józefa Pataraniak z Zaklikowa – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa