Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela zwykła, Rok B – 14.11.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIII Niedziela zwykła, Rok B – 14.11.2021.

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy w naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar!

2. Również dzisiaj obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, stąd też po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na ten cel do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Dziękujemy za każdą ofiarę!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– środa, 17.11 – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

– czwartek, 18.11. – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest ona Patronką młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

– sobota, 20.11. – wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od soboty przed tą Uroczystością do soboty przed I Niedzielą Adwentu będziemy przeżywali w naszej diecezji Tydzień Biblijny.

5. Przez cały miesiąc listopad, każdego dnia o godz. 16.30, w kościele świętej Anny jest prowadzona modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Okólnej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Kościelnej od numeru 28 do 60 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za złożoną ofiarę 60 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowała w poniedziałek Krystyna Kalina, zaś w sobotę: Krystyna Kalina, Wiesława Pączek, Agnieszka Stefaniak i Michał Stefaniak. Bóg zapłać!

– dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg patriotycznych wydarzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Składamy więc wyrazy wdzięczności Pracownikom GOK za przygotowanie ołtarza do sprawowania Mszy świętej, harcerkom i harcerzom za poprowadzenie III Watry Niepodległościowej, a wszystkim uczestnikom za radosne uczestnictwo w tych wydarzeniach.

– w imieniu Zuchów, Harcerzy i Kadry Instruktorów 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” w Zaklikowie składamy podziękowania za ofiary złożone na tacę podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej na Rynku Zaklikowa w intencji Ojczyzny, w miniony czwartek – 11 listopada 2021 roku o godz. 11.00. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa