Ogłoszenia duszpasterskie, XXXII Niedziela zwykła, Rok B – 07.11.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXII Niedziela zwykła, Rok B – 07.11.2021.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca listopada – możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, zaś w kościele św. Anny o godz. 16.30 modlitwa „wypominkowa”, a po niej Msza święta.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 09.11. – liturgiczne święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która do XIV wieku była kościołem katedralnym dla papieży. W roku 1377 papież Grzegorz IX przeniósł swą siedzibę do Watykanu.

– środa, 10.11 – wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

– czwartek, 11.11. – liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours oraz Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte: rano o godz. 7.00 w kościele Świętej Trójcy, zaś wieczorem o godz. 17.00 w kościele świętej Anny. W tym dniu przypada 103 Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, stąd też zapraszamy wraz z Burmistrzem Zaklikowa, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Zaklikowie oraz Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury na wspólne świętowanie. Główne wydarzenia będą miały miejsce w Rynku Zaklikowa. Tak więc o godz. 10.30 przy pomniku Józefa Piłsudskiego odbędzie się patriotyczne spotkanie – przemówienie Burmistrza Zaklikowa Dariusza Toczyskiego oraz symboliczne złożenie wieńców. Następnie o godz. 11.00 będzie sprawowana Uroczysta Msza święta za Ojczyznę, a na zakończenie dnia, o godz. 18.00 nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask poprowadzą III Watrę Niepodległościową – czyli wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy harcerskim ognisku. Spotkania te przebiegać będą zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

– piątek, 12.11. – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

– sobota, 13.11. – wspomnienie liturgiczne świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. W październiku złożyliśmy 74 koperty i przekazaliśmy 10 przelewów bankowych na łączną kwotę 6 270 /sześć tysięcy dwieście siedemdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać! Prace budowlane parkanu – jak zauważyliście – zostały zakończone, przęsła metalowe oraz bramki zostały już zamontowane, a w najbliższych dniach będzie montaż bramy głównej. Zakończono także prace przy wykonaniu schodów wejściowych z granitu płomieniowanego oraz granitu szlifowanego. Został również poszerzony plac od bramy głównej do wejścia do kościoła poprzez położenie dodatkowych 50 metrów kwadratowych kostki brukowej.

4. Przyszła niedziela jest również Dniem solidarności z Kościołem prześladowanym, stąd też po każdej Mszy świętej będzie można złożyć do puszek ofiarę na ten cel.

5. Na bocznym ołtarzu św. Anny znajdują się miniaturowe Aniołki, artystycznie wykonane przez jedną z naszych parafianek. Dobrowolne ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na odnowienie posrebrzanego krzyża i dwóch lichtarzy z bocznego ołtarza św. Józefa. Do dnia wczorajszego /sobota, 06.11.2021./ złożyliśmy z tej okazji 2 005 złotych. Bóg zapłać!

6. Przez cały miesiąc listopad, każdego dnia o godz. 16.30, w kościele świętej Anny jest prowadzona modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Kościelnej, od numeru 28 do 60. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 06.11.2021./ 192 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 30 145 złotych, co stanowi 54,8% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Kościelnej od numeru 12 do 26 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 50 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w sobotę: Krystyna Kalina i Alina Sulowska. Bóg zapłać!

– składamy podziękowania harcerkom i harcerzom za jesienne uporządkowanie terenu wokół kościoła parafialnego oraz w otoczeniu plebanii i Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Sabina Wójtowicz ze Zdziechowic Drugich – będą sprawowane w jej intencji 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa