Ogłoszenia duszpasterskie, XXXI Niedziela zwykła, Rok B – 31.10.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXI Niedziela zwykła, Rok B – 31.10.2021.

1. Dzisiaj przy kościele Świętej Trójcy oraz przy cmentarzu parafialnym /w dwóch miejscach/ od godz. 7.00 do 18.00, harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach „Harcerskiej Akcji Znicz” sprzedają znicze. W tym roku nasi harcerze gromadzą finanse na wsparcie rejsu szkoleniowego, który będzie organizowany na Mazurach na wiosnę 2022 roku. Dziękujemy tym wszystkim, którzy rozumieją, wspierają i doceniają naszą wieloraką działalność.

2. Również dzisiaj zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 16.30. Zapraszamy! Natomiast o godz. 18.00 w kościele Św. Anny na cmentarzu odbędą się modlitewno-refleksyjne Zaduszki Zaklikowskie, na które zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie. W tym roku będzie to koncert pt. „Człowieczy los – o tych co odeszli” – w wykonaniu kameralnego zespołu instrumentalnego oraz wokalistów lubelskich scen muzycznych.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 01.11.Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych: 7.00; 9.00; 10.30, 12.00 w kościele parafialnym oraz w kościele św. Anny o godz. 14.00, po której odbędzie się procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych. W tym dniu zuchy i harcerze z naszego Szczepu „Brzask”, tak jak w ubiegłym roku, od godz. 7.00 do 22.00 zaciągną warty przy grobie Nieznanego Żołnierza na naszym cmentarzu.

– wtorek, 02.11.Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza święta o godz. 7.00 w kościele parafialnym Świętej Trójcy, natomiast w kościele św. Anny o godz. 10.00, a po niej procesja po cmentarzu i modlitwy za zmarłych.

– czwartek, 04.11. – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Jest to Pierwszy Czwartek miesiąca – modlitwa o powołania do służby w Kościele po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 05.11. – Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od godz. 6.30 rano w kościele Świętej Trójcy, natomiast w kościele św. Anny od godz. 16.00 wieczorem. O godz. 16.30 różaniec „wypominkowy”, potem Eucharystia i Nabożeństwo Pierwszego Piątku. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30.

– sobota, 06.11. – Pierwsza Sobota miesiąca listopada: w kościele św. Anny o godz. 16.30 modlitwa „wypominkowa”, o godz. 17.00 Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15-minutowa medytacja oraz Różaniec w intencji wynagradzającej.

4. DEKRET: Penitencjaria Apostolska, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, już udzielone 22 października 2020 r. Dekretem Prot. N. 791/20/I, którym, z powodu pandemii Covid-19, odpusty zupełne za wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały listopad 2020 r. Z tej odnowionej wielkoduszności Kościoła z pewnością wierni czerpać będą pobożne postanowienia i siłę duchową, aby nadawać swojemu życiu kierunek zgodny z prawem ewangelicznym, w synowskiej komunii z Ojcem Świętym, widzialnym fundamentem i Pasterzem Kościoła katolickiego.
Niniejszy dekret obowiązuje przez cały listopad 2021. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne rozporządzenia.
W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 27 października 2021 r.
Kard. Mauro Piacenza – Penitencjarz Większy
Ks. Prał. Krzysztof Nykiel – Regens

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca listopada, stąd też możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W październiku złożyliśmy na ten cel 457.00 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00.

6. Na bocznym ołtarzu św. Anny znajdują się miniaturowe Aniołki, artystycznie wykonane przez jedną z naszych parafianek. Dobrowolne ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na odnowienie posrebrzanego krzyża i dwóch lichtarzy z bocznego ołtarza św. Józefa. Do dnia wczorajszego /sobota, 30.10.2021./ złożyliśmy z tej okazji 1 181 złotych. Bóg zapłać!

7. Wypominki za zmarłych możemy składać do przygotowanych na ten cel nowych skarbonek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Różaniec za zmarłych będzie prowadzony w naszej parafii od 3-go listopada, przez cały miesiąc, każdego dnia o godz. 16.30 w kościele św. Anny – na cmentarzu.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. Ogłoszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zaklikowie: Informujemy, iż osoby zainteresowane od miesiąca listopada 2021 roku mogą się zgłaszać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Zaklikowie w sprawie wniosków o pomoc żywnościową w ramach programu operacyjnego Pomoc Żywnościową 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) – Podprogram 2021.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Kościelnej, od numeru 12 do 26. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: 55 Drużynie wędrowników Szum-Bum, uczennicom i uczniom klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie, 105 Drużynie harcerskiej, Wspólnocie Lektorów Dorosłych, 895 Drużynie harcerskiej Ognista Czajka oraz chórowi Gloria.

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 30.10.2021./ 177 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 28 615 złotych, co stanowi 52,0% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Kościelnej od numeru 1 do 11 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 100 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w sobotę: Krzysztof Grella, Zofia Ciesielska-Grella oraz Oliwier Pelc. Dar na kwiaty i środki czystości złożyły również Teresa Ciesielska i Kazimiera Stryjecka. Bóg zapłać!

– składamy podziękowania parafianom, którzy w minioną środę wykonali prace ziemne i osadzili metalową podstawę pod nowy krzyż misyjny, który będzie intronizowany w czerwcu przyszłego roku na zakończenie Misji parafialnych. Pracowali: Witold Budkowski, Marek Bzymek, Wiesław Bzymek, Eugeniusz Kuznecki i Andrzej Zakościelny. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: 1/ + Zofia Słyk z Zaklikowa; 2/ + Leokadia Gierak, ostatnio zamieszkała w Lipie – będą sprawowane w jej intencji 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa