Ogłoszenia duszpasterskie, XXX Niedziela zwykła, Rok B – 24.10.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXX Niedziela zwykła, Rok B – 24.10.2021.

 

1. Wczoraj nasze Zuchy i nasi Harcerze wraz z Instruktorami 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” rozpoczęli coroczną akcję „Znicz”. Na stoiskach przed kościołem i w bramach cmentarza można zakupić u nich znicze na groby najbliższych, wspomagając tym samym działalność 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. W tym roku nasi harcerze gromadzą finanse na wsparcie rejsu szkoleniowego, który będzie organizowany na Mazurach, na wiosnę przyszłego roku. Dziękujemy tym wszystkim, którzy rozumieją, wspierają i cenią sobie naszą wieloraką działalność.

2. Dzisiaj – jak już usłyszeliśmy – obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Polecajmy tych wszystkich, którzy w różnym zakresie i różnym stopniu uczestniczą w realizacji Chrystusowego posłania: Idźcie i głoście światu Ewangelię!

3. Również dzisiaj przy kościele Świętej Trójcy oraz przy cmentarzu parafialnym /w dwóch miejscach/ od godz. 7.00 do 19.00, harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”, podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach „Harcerskiej Akcji Znicz” sprzedają znicze. Zachęcamy do wsparcia tej harcerskiej inicjatywy. Harcerskie znicze będzie można nabywać w tym tygodniu od czwartku, 28.11., codziennie do dnia 2 listopada włącznie. Program zaangażowania harcerzy w to „dzieło” uwidoczniony jest w przedsionku kościoła, na tablicy ogłoszeń przy cmentarzu oraz na stronie Internetowej naszej parafii.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 25.10. – liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Modlitwę różańcową, o godz. 16.30, poprowadzą druhny i druhowie z 55 Drużyny Wędrowników Szum-Bum. Natomiast o godz. 17.00, Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz będzie sprawował Mszę świętą, podczas której udzieli Sakramentu Bierzmowania dla 51 młodych. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą!

– wtorek, 26.10. – modlitwie różańcowej będą przewodniczyli uczniowie klas 4-tych Szkoły Podstawowej w Zaklikowie.

– środa, 27.10. – Różaniec pod przewodnictwem 105 Drużyny Harcerskiej.

– czwartek, 28.10. – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to Dzień Imienin Pana Kościelnego. Dziękując za posługę, którą dla nas pełni, życzymy mu błogosławieństwa Bożego, opieki św. Anny, Patronki parafii oraz orędownictwa Patrona, św. Judy Tadeusza. Modlitwa różańcowa w Jego intencji prowadzona będzie przez Wspólnotę Lektorów Dorosłych.

– piątek, 29.10. – zapraszamy na godz. 16.30, na modlitwę różańcową, którą poprowadzi 895 Drużyna harcerska Ognista Czajka.

– sobota, 30.10. – Różaniec pod przewodnictwem chóru Gloria. Zapraszamy!

5. W przyszłą niedzielę, 31.10., Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na modlitewno-refleksyjne Zaduszki Zaklikowskie, które odbędą się w kościele pw. Św. Anny na cmentarzu o godz. 18.00. W tym roku będzie to koncert pt. „Człowieczy los – o tych co odeszli” – w wykonaniu kameralnego zespołu instrumentalnego oraz wokalistów lubelskich scen muzycznych.

6. Na bocznym ołtarzu św. Anny znajdują się miniaturowe Aniołki, artystycznie wykonane przez jedną z naszych parafianek. Dobrowolne ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na gruntowne i profesjonalne odnowienie posrebrzanego krzyża i dwóch – również posrebrzanych – lichtarzy z bocznego ołtarza św. Józefa. Do dnia wczorajszego /sobota, 23.10.2021./ złożyliśmy z tej okazji dokładnie 1 057 złotych. Bóg zapłać!

7. Wypominki za zmarłych możemy składać do specjalnie przygotowanych na ten cel „skarbonek”, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Przypominamy, że w tym roku Różaniec za zmarłych będzie prowadzony w naszej parafii od 3-go listopada, przez cały miesiąc, każdego dnia o godz. 16.30 w kościele św. Anny – na cmentarzu.

8. Harcerska wieść: 55 Drużyna Wędrownicza „Szum-Bum” rozpoczęła realizację kolejnego Znaku Służby Dziecku. Jednym z elementów tej służby jest zorganizowanie dla dzieci zbiórki gier planszowych i książek, których już nie używamy, a są one w dobrym stanie i mogą „dostać drugie życie”, trafiając do dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” w Janowie Lubelskim. Książki i gry prosimy przynosić do harcówki. Koordynatorem akcji jest druhna samarytanka Marta Feruga. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej naszej zbiórki, abyśmy wspólnie mogli sprawić wielką radość tym, którzy bardzo jej potrzebują.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin mieszkających przy ul. Kościelnej, od numeru 1 do 11. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: Harcerskiej Grupie Muzycznej Ejcz-Dżi-Em, przedstawicielom Służby Zdrowia z Zaklikowa, przedstawicielom Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam, 15 Gromadzie Zuchowej Łowcy przygód oraz 65 Drużynie Wędrowników Sokół.

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Do dnia wczorajszego, tj. sobota, 23.10.2021., 166 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 25 665 złotych, co stanowi 46,6% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodziców młodzieży, która jutro przystąpi do Sakramentu Bierzmowania dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 210 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Małgorzata Cieślak, Grażyna Flis, Małgorzata Golach, Anita Janik, Joanna Janik, Nikola Janiszewska, Sylwia Janiszewska, Agnieszka Kaczmarczyk, Artur Kaczmarczyk, Joanna Klimek, Paweł Kulpa, Wioletta Lipiak, Magdalena Łukasik, Magdalena Rapa, Halina Stefaniak, Joanna Szczółko i Marzena Zakościelna, natomiast w sobotę: Elżbieta Budkowska-Kapica, Ilona Fila, Klaudia Fila, Janusz Kapica i Edyta Miękina. Swój dar finansowy na kwiaty i środki czystości złożyły także Rodziny: Bis, Budkowska, Drewniak, Kolaga, Michalczak, Miękina i Tofil. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa