Ogłoszenia duszpasterskie, XXIX niedziela zwykła, Rok B – 17.10.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIX Niedziela zwykła, Rok B – 17.10.2021.

1. Dzisiaj Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 poprowadzi Harcerska Grupa Muzyczna Ejcz-Dżi-Em. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 18.10. – liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty oraz patronalne święto Służby Zdrowia. W obecnym 2021 roku, w którym jeszcze doświadczamy wiele zagrożeń ze strony COVID-19, polecajmy Bogu wszystkich zaangażowanych w ochronę zdrowia i życia każdego człowieka. Modlitwę różańcową, o godz. 16.30, poprowadzą przedstawiciele Służby Zdrowia z Zaklikowa.

– wtorek, 19.10. – modlitwie różańcowej będą przewodniczyli Członkowie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

– środa, 20.10. – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana. Różaniec pod przewodnictwem Rodziny Serca Jezusowego.

– czwartek, 21.10. – modlitwę różańcową poprowadzą Rodziny św. Anny.

– piątek, 22.10. – święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki katedralnej w Sandomierzu. Zapraszamy na godz. 16.30 na modlitwę różańcową, którą poprowadzi 65 Drużyna Wędrowników Sokół.

– sobota, 23.10.trzy wydarzenia duszpasterskie tego dnia: 1./ młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, ich Rodziców, rodzeństwo oraz świadków Bierzmowania zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli ze spowiedzi, w godzinach od 11.00 – 12.30. 2./ również w tym dniu oraz w najbliższą niedzielę /24.10.2021./, podobnie jak od czterech lat przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Harcerze z naszego 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” w ramach „Harcerskiej Akcji Znicz” będą sprzedawali znicze. Zachęcamy do wsparcia tej harcerskiej inicjatywy, z której zysk zostanie przeznaczony w całości na bieżącą działalność Szczepu oraz na harcówkę. Program „Harcerskiej Akcji Znicz” uwidoczniony będzie w przedsionku kościoła, na tablicy ogłoszeń przy cmentarzu oraz na stronie Internetowej naszej parafii. 3./ Różaniec pod przewodnictwem 15 Gromady Zuchowej Łowcy przygód.

3. Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w trzecią niedzielę października, wyjątkowo w tym roku będziemy obchodzili w czwartą, tj. następną, niedzielę października /24.10./ Papież Franciszek w Orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny napisał m.in.: „Z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia pomagają nam odnowić nasze zobowiązanie chrzcielne do bycia hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii”. Tematem Orędzia są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20).

4. Za tydzień od jutra, tj. w dniu 25 października /poniedziałek/ o godz. 17.00, Ks. Bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która finalizuje przygotowania do przyjęcia Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

5. Na bocznym ołtarzu św. Anny znajdują się miniaturowe Aniołki, artystycznie wykonane przez parafiankę proszącą o anonimowość. Aniołki te można wziąć i postawić w swoim mieszkaniu w odpowiednim miejscu. Dobrowolne ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na odnowienie posrebrzanego krzyża i dwóch lichtarzy z bocznego ołtarza św. Józefa. Do dnia wczorajszego /sobota, 16.10.2021./ złożyliśmy z tej okazji dokładnie 847 złotych. Bóg zapłać!

6. Wypominki za zmarłych możemy składać do specjalnie przygotowanych na ten cel „skarbonek”, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Obok tych „skarbonek” wyłożone są koperty, wewnątrz których znajdują się kartki do wypełnienia i program modlitw za zmarłych. Różaniec za zmarłych będzie prowadzony w naszej parafii od 3-go listopada, przez cały miesiąc, każdego dnia o godz. 16.30 w kościele św. Anny – na cmentarzu.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców młodzieży, która w poniedziałek następnego tygodnia, tj. 25.10.2021., przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– młodym parafiankom i parafianom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dziękujemy za przeprowadzenie w minioną niedzielę zbiórki do skarbonek na cele stypendialne dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Dziękujemy także wszystkim Ofiarodawcom, którzy z okazji XXI Dnia Papieskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przekazali na ten cel 1 888.00 złotych! Bóg zapłać!

– dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli naszym modlitwom różańcowym, a więc: 45 Drużynie Starszoharcerskiej Zdobywcy szlaków, 25 Gromadzie Zuchowej Poszukiwacze skarbów, scholi Cantate Deo, Nauczycielom i Wychowawcom, 375 Drużynie Harcerskiej Ognista Czajka oraz Harcerzom – Uczestnikom Żeglarskiego Rejsu Szkoleniowego Mazury 2020/2021.

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 16.10.2021./ 152 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 23 195 złotych, co stanowi 42,1% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Cicha nr od 12 do 24 , dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 160 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Lena Bucior, Danuta Bucior, Kacper Łazarz, Małgorzata Łazarz, Barbara Maziarz, Maria Miękina, Joanna Płaza, Maja Płaza i Halina Zdyb, natomiast w sobotę: Lena Bucior, Danuta Bucior, Emilia Łazarz, Kacper Łazarz, Barbara Maziarz, Maria Miękina, Joanna Płaza, Maja Płaza i Halina Zdyb. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jerzy Bryk z Karkówki – będzie sprawowana w jego intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa