Ogłoszenia duszpasterskie, XXVII Niedziela zwykła, Rok B – 03.10.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVII Niedziela zwykła, Rok B – 03.10.2021.

1. Dzisiaj mamy możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Puszki znajdują się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00, a o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe poprowadzone przez Ministrantów i Kandydatów na ministrantów. Zapraszamy!

2. Także od dzisiaj będziemy mieli możliwość składania wypominków za zmarłych. Na ołtarzach bocznych wyłożone są koperty przygotowane na ten cel. Wewnątrz kopert znajdują się kartki do wypełnienia i miesięczny program modlitw za zmarłych. Modlitwy te będą prowadzone w kościele św. Anny /na cmentarzu/ przez cały listopad 2021 roku o godz. 16.30. Wypełnione kartki możemy złożyć w zakrystii, w kancelarii parafialnej albo możemy bezpośrednio przekazać kapłanowi.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 04.10. – liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Modlitwę różańcową o godz. 16.30 poprowadzi dziecięca schola Ignis.

– wtorek, 05.10. – liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Natomiast różaniec poprowadzą Ministranci starsi i Lektorzy.

– środa, 06.10. – Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem Róży różańcowej Pani Zelator Zenobii Magolan o godz. 16.30.

– czwartek, 07.10. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przypada 4 rocznica śmierci Ks. Bpa Wacława Świerzawskiego, Ordynariusza diecezji sandomierskiej w latach 1992 – 2002. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Różaniec poprowadzi Róża różańcowa Matki Bożej Fatimskiej.

– piątek, 08.10. – modlitwie różańcowej przewodniczyć będą uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zdziechowicach.

– sobota, 09.10. – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa i Patrona diecezji sandomierskiej. Różaniec poprowadzi 375 Drużyna Harcerska Watra on Terra.

4. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. We wrześniu złożyliśmy 79 kopert i przekazaliśmy 11 przelewów bankowych na łączną kwotę 5 730 /pięć tysięcy siedemset trzydzieści/ złotych. Bóg zapłać! Prace budowlane parkanu są na ukończeniu, a w najbliższych dniach będzie montaż odnowionych elementów metalowych, a więc: bramy głównej, bramek bocznych oraz przęseł. Także w najbliższym tygodniu rozpoczniemy wykonywanie granitowych schodów wejściowych na plac kościelny.

5. Także w przyszłą niedzielę, 11.10., o godz. 10.30 kolejna Msza święta „harcerska”, a po Mszy świętej Harcerski start czyli uroczyste rozpoczęcie nowego roku formacji zuchowej i harcerskiej.

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 sprawowana będzie Msza święta w Łysakowie Kolonii za wszystkich pomordowanych mieszkańców podczas pacyfikacji wioski. Zapraszamy na modlitwę!

7. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się XXI Dzień Papieski Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu, przeżywanym pod hasłem: „Nie lękajcie się!”, po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na cele stypendialne dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

8. Przypominamy, że od jutra za trzy tygodnie, tj. w dniu 25 października /poniedziałek/ o godz. 17.00, Ks. Bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która przygotowuje się do jego przyjęcia.

9. W minionym tygodniu – jak zauważyliście – został zdemontowany i z należnym szacunkiem złożony okazały, bo ponad 10 metrowy / dokładnie 10.25 m wysokości i prawie 190 cm – dokładnie 188 cm szerokości /, krzyż misyjny wraz z podstawą podtrzymującą. Po dokładnych i rzeczowych oględzinach stanu zachowania drewna krzyża należy stwierdzić, że dwie części krzyża: pierwsza od dołu do wysokości 110 cm oraz druga, od belki poziomej w górę tj. 120 cm, są zmurszałe i nie nadają się do konserwacji. Zatem mamy do zrealizowania jedną z dwóch możliwości: 1/ z pozostałej belki pionowej wykonać krzyż o znacznie mniejszych rozmiarach /4.5 x 2.5 m/; 2/ wykonać nowy krzyż, a z dotychczasowego zrobić małe krzyżyki, które byłyby wręczone Rodzinom naszej parafii na zakończenie Misji świętych zaplanowanych na początek czerwca przyszłego roku /05. – 12. 06.2022./. I jeszcze jedna sprawa: jeśli ktoś pamięta „historię” tego krzyża misyjnego, to proszę o jej spisanie i dostarczenie do kancelarii parafialnej.

10. Również w minionym tygodniu oddawaliśmy należną cześć Archaniołom /środa, 29.09./ oraz Aniołom Stróżom /sobota, 02.10./. W odniesieniu do tych liturgicznych i duszpasterskich treści zostały artystycznie wykonane, przez parafiankę proszącą o anonimowość, miniaturowe Aniołki, które można wziąć i postawić w swoim mieszkaniu w odpowiednim miejscu. Dobrowolne ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na odnowienie posrebrzanego krzyża i dwóch lichtarzy z bocznego ołtarza św. Józefa. Wspomniane Aniołki znajdują się na bocznym ołtarzu św. Anny.

11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

12. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Cicha nr od 1 do 10: w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

13. Podziękowania:

– dziękujemy dzieciom „pierwszokomunijnym”, które w minionym tygodniu przewodniczyły naszym modlitewnym spotkaniom różańcowym. Składamy również podziękowania wszystkim uczestnikom tej modlitwy, a więc dzieciom, młodzieży, rodzicom i osobom starszym, którzy tak licznie przybyli do naszej świątyni, aby uczcić Matkę Boga i naszą Matkę.

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Na bocznym ołtarzu św. Józefa znajdują się koperty z napisem „Moja ofiara na schody świętego Józefa”. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 02.10.2021./ 110 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 18 345 złotych, co stanowi 33,3% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Belkowszczyzna, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 210 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Ania Partyka, Staś Partyka, Marta Partyka i Michał Partyka, natomiast w sobotę: Ania Partyka, Renata Pataraniak, Barbara Ziółkowska i Małgorzata Ziółkowska. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Stefan Firosz z Dąbrowy – będzie sprawowana w jego intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Janina Warszyńska z Zaklikowa – także 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa