Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI Niedziela zwykła, Rok B – 26.09.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXVI Niedziela zwykła, Rok B – 26.09.2021.

 

1. Dzisiaj, w niedzielę zwaną duszpastersko Dominicantes, odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych oraz wiernych przystępujących do Komunii świętej.

2. Także dzisiaj ofiary złożone na tacę są przeznaczone na remont kościoła katedralnego w Sandomierzu. Z racji czwartej niedzieli miesiąca Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 27.09. – liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana.

– wtorek, 28.09. – wspomnienie św. Wacława, męczennika oraz 15-ta rocznica śmierci Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego. Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 29.09. – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

– czwartek, 30.09. – wspomnienie świętego Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.

– piątek, 01.10. – liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy modlitwę i rozważanie tajemnic różańcowych – przez cały miesiąc październik, codziennie o godz. 16.30 – zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. Po różańcu, około godz. 17.00, będzie sprawowana Msza święta. Każdego dnia różaniec będzie prowadziła inna grupa modlitewna według grafiku zamieszczonego w przedsionku kościoła oraz na stronie Internetowej naszej parafii. Natomiast w Zdziechowicach, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, w sali odpowiednio udekorowanej, modlitwa Różańcowa będzie prowadzona przed figurą Matki Bożej Fatimskiej codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy! Jest to także Pierwszy Piątek miesiąca: spowiedź od godz. 6.30 rano oraz od godz. 16.00 wieczorem. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Modlitwa różańcowa o godz. 16.30.

– sobota, 02.10. – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. W kościele św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Jest to również Pierwsza Sobota miesiąca. Z tej racji „pierwszosobotnie” nabożeństwo wynagradzające rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 16.30, następnie będzie sprawowana Msza święta, a po niej będzie 15-to minutowa medytacja tajemnicy różańcowej. Zapraszamy!

4. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. We wrześniu przekazaliśmy na ten cel 291 zł. Bóg zapłać!

5. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę św. Franciszka, czyli święto chrześcijańskiej ekologii integralnej, organizowane już po raz czwarty przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska.
6. Od najbliższego piątku, tj. od 1 października, kancelaria parafialna będzie czynna: rano bez zmian, czyli od godz. 7.30 do 8.00, natomiast wieczorem od godz. 17.30 do 18.00. W niedziele i święta kancelaria jest nieczynna.

7. Młodzież, która kandydowała do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w minionym roku szkolnym 2020/2021 informujemy, że w dniu 25 października /poniedziałek/ o godz. 17.00, Ks. Bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz udzieli tego Sakramentu tym, którzy należycie się do niego przygotują. A więc przed nami cały miesiąc intensywnej pracy!

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Belkowszczyzna /całość!/: w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Na bocznym ołtarzu św. Józefa znajdują się koperty z napisem „Moja ofiara na schody świętego Józefa”. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 25.09.2021./ 89 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 16 135 złotych, co stanowi ponad 29,3% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Dworcowej numery: 35 do 53, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 100 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w sobotę: Aleksander Przywara, Wiktor Przywara i Wioletta Przywara. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Szczepan Pankowski pochodzący z Zaklikowa, a ostatnio zamieszkały w Lublinie – będzie sprawowana w jego intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Mieczysław Sołtys z Zaklikowa – 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa