Ogłoszenia duszpasterskie, XXV Niedziela zwykła, Rok B – 19.09.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXV Niedziela zwykła, Rok B – 19.09.2021.

 

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W orędziu jakie skierował z tej okazji Ojciec święty Franciszek, wzywani jesteśmy do odpowiedzialnego korzystania z mediów oraz do autentycznego przekazu międzyludzkiego, opartego na słowach: „Chodź i zobacz” (J 1,46). Komunikować, spotykając osoby, tam gdzie są, i takie, jakie są.”

2. Także dzisiaj o godz. 12.00 będzie/była sprawowana Msza święta „O Boże błogosławieństwo i o opiekę Matki Bożej dla pszczelarzy i ich Rodzin Koła Trzydnik i Zaklików oraz o szczęśliwą wieczność dla zmarłych pszczelarzy tego Koła.” Już w tym miejscu – na początku ogłoszeń – pszczelarzom Koła Trzydnik i Zaklików oraz ich Rodzinom dziękujemy za przygotowane przed kościołem namiotowe stanowisko z różnego rodzaju miodem oraz z domowymi wypiekami. Dobrowolna ofiara z naszej strony niech będzie dla nich wsparciem w ich pięknej i „słodkiej” pracy.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 20.09. – liturgiczne wspomnienie św. Męczenników z Korei: Andrzeja Kim Taegon – kapłana i towarzyszy.

– wtorek, 21.09. – liturgiczne Święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy.

– czwartek, 23.09. – wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

– piątek, 24.09. – przed Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 17.30 – Nabożeństwo do św. Bartłomieja, Apostoła. Zapraszamy! Kolejne nabożeństwo ku czci tego wielkiego Apostoła i Męczennika będzie sprawowane 24 stycznia przyszłego roku.

– sobota, 25.09. – w tym dniu, o godz. 15.30 rozpoczyna się dwudniowa XXXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Pójdźcie do Józefa”. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.

4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont kościoła katedralnego w Sandomierzu.

5. Również w przyszłą niedzielę, zwaną duszpastersko Dominicantes, będzie miało miejsce liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych oraz wiernych przystępujących do Komunii świętej.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Dworcowa numery od 35 do 53: w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Z takim też napisem znajdują się koperty na bocznym ołtarzu św. Józefa. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 18.09.2021./ 71 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 13 585 złotych, co stanowi prawie 25% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Dworcowej numery: 12 do 33, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 20 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowała w poniedziałek oraz w sobotę: Bożena Chojarska. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa