Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV Niedziela zwykła, Rok B – 12.09.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIV Niedziela zwykła, Rok B – 12.09.2021.

1. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca września, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. Prace remontowo – budowlane przy frontowej stronie parkanu i przy schodach głównego wejścia są realizowane zgodnie z planem. Dziękujemy za każde wsparcie! Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. Także dzisiaj: 1/ – młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie miała spotkanie po Mszy świętej o godz. 9.00. 2/ – o godz. 10.30 odbędzie/odbyła się Msza święta „harcerska”. Dziękujemy naszym harcerzom za przygotowanie i animowanie liturgii tej Mszy świętej. 3/ o godz. 12.00 w kaplicy w Karkówce będzie/była celebrowana Msza święta – suma odpustowa – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które liturgicznie przypada we wtorek 14 września. Zapraszamy!

3. Również dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem „W blasku ojcostwa św. Józefa.” Jak informowaliśmy tydzień temu Nuncjatura Apostolska w Polsce przeniosła zbiórkę na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej z Wielkiego Piątku na niedzielę przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli na dzisiaj. Zbiórka na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej została ustanowiona przez papieża Pawła VI w 1974 r. adhortacją apostolską Nobis in Animo, która podkreślała uprzywilejowane miejsce Kościoła w Jerozolimie i objęcie go specjalną troską przez Stolicę Apostolską, także w kwestii problemów religijnych, politycznych i społecznych. Tak więc po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć do puszek ofiarę na ten cel. Bóg zapłać!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 13.09. – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 16.00 spotkanie Dziecięcej Scholi Ignis. Zapraszamy na te spotkania nowych kandydatów, czyli dziewczęta i chłopców, którzy mogą i chcą służyć innym ludziom swoim darem i talentem głosu!

– wtorek, 14.09. – liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie będzie sprawowana Msza święta w intencji ludzi chorych i starszych. Natomiast w kościele parafialnym Nowenna do św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 15.09. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu przypada 82 rocznica bolesnego wydarzenia, którym było zbombardowanie Zaklikowa przez lotnictwo niemieckie. W wyniku tych bombardowań zostało zburzonych i spalonych kilkadziesiąt budynków przy ulicach: Cicha, Kościelna, Sandomierska, część Rynku, Zamkowa, Janowska i 3 Maja, a śmierć poniosło około 40 mieszkańców. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

– czwartek, 16.09. – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

– sobota, 18.09. – liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. O godz. 10.30 spotkanie dla kandydatów na ministrantów, a o godz. 11.00 dla ministrantów i lektorów.

5. Od przyszłej niedzieli Msze święte o godz. 10.30 będą sprawowane dla Rodziców oraz ich dzieci, które w maju 2022 roku przystąpią do I Komunii świętej. Równocześnie przypominamy, że uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w drugą niedzielę maja tj. 08.05.2022, zaś rocznica I Komunii świętej – w 3 trzecią niedzielę maja – 15.05.2022.

6. Program spotkań grup duszpasterskich naszej parafii – na rok szkolny 2021/2022 – został zamieszczony na stronie Internetowej parafii oraz uwidoczniony w Oratorium św. Wojciecha, jak również w przedsionku kościoła. Zapraszamy także do włączenia się w działalność wspólnot, które już istnieją i działają w parafii.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj dodatkowo możemy nabyć okazjonalny, prawie 100 stronicowy, egzemplarz Gościa Niedzielnego poświęcony w całości nowym błogosławionym: Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Dworcowa numery od 12 do 33: w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Z takim też napisem znajdują się koperty na bocznym ołtarzu św. Józefa. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 11.09.2021./ 44 Ofiarodawców przekazało na ten cel swoje dary na łączną kwotę 9 085 złotych, co stanowi ponad 16% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– Pani Agnieszce Pąk z Zaklikowa dziękujemy za kontynuowanie bezinteresownej pracy przy wystroju kwiatowym naszej świątyni oraz za ofiarowanie 150 drożdżówek dla naszych pielgrzymów, którzy przed dwoma tygodniami zdążali do Radomyśla nad Sanem. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Dworcowej numery: 1 do 10, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 210 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek: Ewelina Grzesik, Kornelia Grzesik, Maja Grzesik, Katarzyna Janik, Barbara Kurzac, Krystyna Szwarc, Dorota Zakościelna, Alina Zielińska i Anna Zmysłowska; natomiast w sobotę: Piotr Hromik, Barbara Kurzac, Igor Kurzac, Krystyna Szwarc, Dorota Zakościelna, Alina Zielińska i Anna Zmysłowska. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ + Janina Zakościelna pochodząca ze Starych Baraków, a ostatnio zamieszkała w Kraśniku – będą sprawowane w jej intencji 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Siostra Mariusza Krzysztoń ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie – jej pogrzeb odbędzie się w środę 15.09.2021., w kościele Świętej Trójcy: o godz. 10.30 wprowadzenie i różaniec, a o godz. 11.00 Msza święta . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa