Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, Rok B – 05.09.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXIII Niedziela zwykła, Rok B – 05.09.2021.

 

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca września – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. Także dzisiaj obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, skierował do nas m.in. następujące słowa: „Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce, w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach świętych zorganizować kwestę na ich rzecz.” Odpowiadając na ten apel, w naszej parafii ofiary na ten cel będzie można składać po każdej Mszy świętej do skarbony z napisem „POMOC DLA AFGAŃCZYKÓW”, która znajduje się na bocznym ołtarzu św. Anny. Bóg zapłać!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 06.09. – o godz. 16.00 w Oratorium św. Wojciecha rozpoczynamy w tym roku szkolnym 2021/2022 spotkania Dziecięcej Scholi Ignis. Zapraszamy na te spotkania nowych kandydatów, czyli dziewczęta i chłopców, którzy mogą i chcą służyć innym ludziom swoim darem i talentem głosu!

– wtorek, 07.09. – o godz. 17.00 w Oratorium św. Wojciecha odbędzie się spotkanie informacyjno-organizacyjne dotyczące biwaku zuchowego. Zapraszamy więc Rodziców uczestników tego biwaku oraz zuchów z 15-tej i z 25-ej Gromady Zuchowej, którzy chcieliby jeszcze wybrać się na niego. Zaproszenie kierujemy również do harcerzy z 895 i 105 Drużyny Harcerskiej. Zgłoszenia możliwe do wtorku u drużynowych. Natomiast w kościele o godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– środa, 08.09. – liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane świętem Matki Bożej „Siewnej”. Msze święte: 7.00 i 18.00.

– czwartek, 09.09. – o 17.00 w Oratorium św. Wojciecha odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Gromad Zuchowych. Zapraszamy dziewczęta i chłopców, którzy pragną przeżywać we wspólnocie formację oraz harcerskie przygody!

– sobota, 11.09. – dwa wydarzenia duszpasterskie: 1 – parafialne: zuchy i harcerze młodsi wyjeżdżają na dwudniowy biwak do Opatowa, Sandomierza i Tarnobrzegu; 2 – diecezjalne: w tym dniu odbędzie się Pielgrzymka mężczyzn w Roku świętego Józefa do Sanktuarium diecezjalnego św. Józefa w Nisku. Plan pielgrzymki jest następujący: godz. 10.00 – różaniec, godz. 10.45 – konferencja prof. Stanisława Sławińskiego, godz. 11.45 – Nowenna do św. Józefa; godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza.

4. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca września, składka na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii. W sierpniu złożyliśmy 79 kopert i przekazaliśmy 19 przelewów bankowych na łączną kwotę 8 931.00 /osiem tysięcy dziewięćset trzydzieści jeden/ złotych. Bóg zapłać!

5. Także w przyszłą niedzielę, młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie miała spotkanie po Mszy świętej o godz. 9.00.

6. Również w przyszłą niedzielę, 12 września, o godz. 12.00 w kaplicy w Karkówce będzie celebrowana Msza święta – suma odpustowa – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które liturgicznie przypada w dniu 14 września. Zapraszamy!

7. Informujemy, że Nuncjatura Apostolska w Polsce przeniosła zbiórkę na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej z Wielkiego Piątku na niedzielę przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, która w tym roku przypada 12 września. Tak więc w przyszłą niedzielę będzie można złożyć do puszek ofiarę na ten cel.

8. Uwaga Rodzice dzieci klas trzecich! Uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii w tym roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się w drugą niedzielę maja , tj. 08.05.2022, o godz. 12.00, zaś rocznica I Komunii świętej – w trzecią niedzielę maja, tj. 15.05.2022, także o godz. 12.00.

9. Wstępny program spotkań grup duszpasterskich naszej parafii – na rok szkolny 2021/2022 – zostanie w tym tygodniu dopracowany i zamieszczony na stronie Internetowej parafii oraz uwidoczniony w Oratorium św. Wojciecha, jak również w przedsionku kościoła. Prosimy o zgłaszanie uwag i propozycji dotyczących zdynamizowania życia parafialnego. Zapraszamy także do włączenia się w działalność wspólnot, które już istnieją i działają w parafii.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj dodatkowo możemy nabyć okazjonalny, prawie 100 stronicowy, egzemplarz Gościa Niedzielnego poświęcony w całości nowym błogosławionym od przyszłej niedzieli: Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. Zachęcamy do nabywania i czytania tej katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Dworcowa numery od 1 do 10: w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:
– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Z takim napisem znajdują się koperty na bocznym ołtarzu św. Józefa oraz skarbona, do której możemy składać dary serca przeznaczone na ten cel. Do dnia wczorajszego /tj. sobota, 04.09.2021./ zgromadziliśmy – od 17-tu Ofiarodawców – kwotę 5 345 złotych, co stanowi prawie 10% całości finansowej tego dzieła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– członkom Koła Łowieckiego „Dzik” w Zaklikowie oraz ich Rodzinom dziękujemy za ofiarę 500 złotych złożoną na remont schodów św. Józefa oraz za dar 445 złotych złożony na tacę podczas wczorajszej Mszy świętej sprawowanej w Nowych Barakach w ich intencji. Bóg zapłać!

– dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy tydzień temu – w liczbie 94 pątników – wędrowali, połowę trasy w strugach deszczu!, do Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Szczególną wdzięczność wyrażamy naszym niezawodnym harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask w Zaklikowie, za profesjonalną „obsługę” pielgrzymów, a więc: za przygotowane i rozdawane drożdżówki, wodę, herbatę, kawę oraz drobne słodycze. Dziękujemy także za zaangażowanie pielgrzymkowe poprzez modlitwy, śpiewy, niesienie krzyża i nagłośnienia pielgrzymkowego. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Tartak, numery od 32 do 34 oraz przy ul. Dworcowej numery: 55, 57 i 59, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 110 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek: Aneta Chmiel, Kinga Chmiel, Jadwiga Garbacz, Ewelina Skorupa, Martyna Skorupa, Barbara Stefaniak, Hanna Stefaniak i Milena Stefaniak, natomiast w sobotę: Ewelina Skorupa, Martyna Skorupa, Barbara Stefaniak, Hanna Stefaniak, Milena Stefaniak, Amelia Szyszka i Renata Szyszka. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa