Ogłoszenia duszpasterskie, XXII Niedziela zwykła, Rok B – 29.08.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXII Niedziela zwykła, Rok B – 29.08.2021.

1. Dzisiaj o godz. 5.00 rano, wyruszyła z kościoła Świętej Trójcy w Zaklikowie Druga Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem, gdzie o godz. 11.30, będzie/była sprawowana uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza, Ordynariusza diecezji sandomierskiej, który dokona/ł poświęcenia i nałożenia koron na wizerunek Matki Bożej Pocieszenia. Powrót naszych pielgrzymów do Zaklikowa jest planowany na godz. 14.00.

2. Także dzisiaj – z racji piątej niedzieli miesiąca – Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 31.08. – godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– środa, 01.09. – w tym dniu obchodzimy 82 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Módlmy się w intencji wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny. Jest to także dzień, w którym rozpoczynamy Rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy więc dzieci, młodzież, ich rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz Dyrekcje Szkół z Zaklikowa i ze Zdziechowic na godz. 8.00 rano, na Mszę świętą, podczas której będziemy prosili o Boże błogosławieństwo i o owocny Nowy Rok szkolny.

– czwartek, 02.09. – Pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy świętej wieczornej modlitwy o powołania do służby w Kościele. W tym dniu od godz. 8.00 rano, w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania wynosi 55 złotych. Bliższe informacje – w Przychodni.

– piątek, 03.09. – liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła oraz Pierwszy Piątek miesiąca września, możliwość spowiedzi: rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 04.09. – Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. wieczornej.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca września, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W sierpniu przekazaliśmy na ten cel 356.00 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy świętej o godz. 12.00.

5. Uwaga! Zuchny i Zuchowie, Druhny i Druhowie z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” w Zaklikowie! Rozpoczynamy zbiórki formacyjne w roku harcerskim 2021/2022. W najbliższych dniach szczegóły znajdziemy w przedsionku kościoła, w harcówce, na stronie Internetowej parafii oraz na Face Book’u Szczepu! Zapraszamy i czekamy z utęsknieniem na „tętniące życiem” Oratorium św. Wojciecha!

6. Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Sandomierzu: Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2021/2022. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy Służby Zdrowia oraz narzeczeni. Studium trwa dwa lata; zajęcia są prowadzone od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Wszystkie szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła. Zgłoszenia do 24 września 2021 roku.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania tej katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Tartak, numery od 32 do 34 oraz przy ul. Dworcowa numery 55, 57 i 59: w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– dziękujemy Darczyńcom, którzy składają ofiary na „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Z takim napisem znajdują się koperty na bocznym ołtarzu św. Józefa oraz skarbona, do której możemy składać dary serca przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Tartak, numery od 14 do 26C , dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 200 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w sobotę: Krystyna Byra, Anna Lepiejza, Katarzyna Lepiejza, Wioletta Mochol i Grażyna Szyszka. Dar na kwiaty i środki czystości ofiarowała także Zofia Murawiecka. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa