Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela zwykła, Rok B – 22.08.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXI Niedziela zwykła, Rok B – 22.08.2021.

 

1. Dzisiaj – z racji czwartej niedzieli miesiąca – Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 24.08. – liturgiczne święto świętego Bartłomieja, Apostoła. O godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– czwartek, 26.08. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wraz z licznymi pątnikami i wiernymi, którzy gromadzą się w „Duchowej Stolicy Polski”, módlmy się o pomyślność dla naszej Ojczyzny oraz o Boże łaski i opiekę Maryi dla polskich Rodzin. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

– piątek, 27.08. – liturgiczne wspomnienie św. Moniki, która zanoszoną do Boga wytrwałą modlitwą oraz matczynymi łzami wyprosiła nawrócenie dla swojego syna Augustyna.

– sobota, 28.08. – wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę, rano około godz. 5.00, wyruszymy z Zaklikowa biorąc udział w Drugiej Pieszej Pielgrzymce do Radomyśla nad Sanem. Długość trasy wynosi 17.4 km. Wędrówka została podzielona na pięć etapów z czterema odpoczynkami. Zwieńczeniem tej pielgrzymki będzie Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia, której – o godz. 11.30 – dokona Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej. Chętnych do pielgrzymowania prosimy o zapisywanie się według takiego porządku: w niedzielę – po Mszach świętych w zakrystii, a w dni powszednie – w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Powrót do Zaklikowa jest planowany na godz. 14.00. Zabezpieczenie logistyczne pielgrzymki zapewnią nasi harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” w Zaklikowie. Z góry mówimy im staropolskie Bóg zapłać!

4. Informujemy, że koszt materiałów tj. granitu płomieniowanego oraz wartość robocizny związanej z wykonaniem schodów wejściowych na plac kościelny wyniesie ok. 55 tys. złotych. Termin zakończenia prac – do końca października 2021 roku. Efektem tego przedsięwzięcia powinna być całkowicie odnowiona i odmieniona frontowa i wizytowa część parkanu oraz skarpy od strony ul. Lubelskiej. Zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do finansowego współtworzenia tego dzieła, które będzie służyło nam i następnym pokoleniom. Dzieło to – realizowane w Roku św. Józefa – zatytułowane będzie: „Schody św. Józefa w par. św. Anny w Zaklikowie 2021”. Z takim też napisem znajdują się koperty na bocznym ołtarzu św. Józefa oraz skarbona, do której możemy składać ofiary na ten cel. Bóg zapłać za każdy dar!

5. W czwartek po następnej niedzieli, tj. 02 września 2021 roku, od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania wynosi 55 złotych. Bliższe informacje w Przychodni.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania tej katolickiej lektury.

7. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Tartak, numery od 14 do 26 C: w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Tartak, numery od 1 do 12 , dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 130 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Paweł Pokwapisz oraz Halina Zielińska; a w sobotę: Barbara Czerwonka, Jacek Czerwonka, Krzysztof Sieczkoś, Elżbieta Świderska oraz Paulina Wójcik. Dar na kwiaty i środki czystości ofiarowała także Stanisława Piętak. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Krzysztof Błażejczak ze Stalowej Woli – będzie sprawowana w jego intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa