Ogłoszenia duszpasterskie, XX Niedziela zwykła, Rok, B, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15.08.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XX Niedziela zwykła, Rok B – 15.08.2021.
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

1. Wczoraj, sobota, 14.08.2021., o godz. 14.00 była sprawowana Msza święta pod krzyżem powstańców styczniowych, a po Mszy świętej została poświęcona artystycznie wykonana kapliczka z okazałą, dębową figurą św. Huberta. Jest to dzieło Koła Łowieckiego „Tur” ofiarowane nam i następnym pokoleniom. Dziękujemy za tę piękną inicjatywę, a także składamy podziękowanie za ofiarę 1 000,00 /jeden tysiąc/ złotych z przeznaczeniem na prowadzony remont parkanu. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Zielnej. Poświęcenie ziół i kwiatów – podczas każdej Mszy świętej, a Nieszpory niedzielne będą sprawowane o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. Również dzisiaj w Stalowej Woli o godz. 19.00, na Nadsańskich Błoniach, odbędzie się koncert zatytułowany „Stalowa Wola Jednego Serca”. Koncert ten jest częścią obchodów uroczystości 15 sierpnia – Święta Wojska Polskiego. Patronat honorowy objął Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz oraz Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny. Program szczegółowy znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 17.08. – liturgiczne wspomnienie św. Jacka, kapłana. O godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– piątek, 20.08. – wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.

5. Informujemy, że po powrocie Księdza Proboszcza z Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy, została podjęta decyzja dotycząca gruntownego remontu głównych schodów wejściowych od ul. Lubelskiej. Schody te – po konsultacjach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków – będą wykonane z trwałego kamienia zwanego granitem płomieniowanym na schody zewnętrzne. Chociaż remont ten nie był ujęty w tegorocznym planie finansowym naszej parafii i na dzień dzisiejszy nie ma środków pieniężnych na zrealizowanie tego dzieła, to jednak liczymy na wsparcie naszych parafian oraz wszelkich Darczyńców. W następną niedzielę podamy szczegółowe koszty oraz termin zrealizowania tego przedsięwzięcia, które nie tylko doda uroku naszej świątyni, ale efektownie zamknie front robót przy parkanie od strony ul. Lubelskiej.

6. Za dwa tygodnie, czyli 29.08. 2021., to jest w niedzielę, rano około godz. 5.00, wyruszy z Zaklikowa Druga Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia, której – o godz. 11.30 – dokona Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej. Powrót do Zaklikowa jest planowany na godz. 14.00. Chętnych do pielgrzymowania, prosimy o zapisywanie się według takiego porządku: w niedziele – po Mszach świętych w zakrystii, a w dni powszednie – w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania tej katolickiej lektury.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Tartak, numery od 1 do 12: w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Zaśluzie, nr 27 do 44, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 100 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Andrzej Pokwapisz, Anna Pokwapisz, Dawid Pokwapisz, Paweł Pokwapisz, Helena Wanatowicz oraz Stanisław Wanatowicz; a w sobotę: Andrzej Pokwapisz, Paweł Pokwapisz, Helena Wanatowicz oraz Stanisław Wanatowicz. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa