Ogłoszenia XIX Niedziela zwykła, Rok B – 08.08.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie

XIX Niedziela zwykła, Rok B – 08.08.2021.

  1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca sierpnia, składka w kopertach na na Fundusz remontowo – gospodarczy naszej parafii czyli na wydatki finansowe związane z obecnie prowadzonym remontem zachodniej, to znaczy fronotwej strony parkanu wokół kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
  2. Również dzisiaj Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. Zapraszamy!
  3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 09.08. – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy.

– wtorek, 10.08.liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. O godz. 17.30 Nowenna do św. Anny. Zapraszamy!

– środa, 11.08. – liturgiczne wspomnienie św. Klary, dziewicy.

czwartek, 12.08. – w tym dniu kończą pielgrzymowanie pątnicy z diecezji sandomierskiej, których będzie reprezentowała Grupa błogosławionego Wincentego, gromadząca pątników z Nowej Dęby i jej okolic. O godz. 10.30 na Jasnej Górze, w Bazylice, Ksiądz Biskup Ordynariusz będzie sprawował Mszę świętą na zakończenie tegorocznej „pandemicznej” pielgrzymki Ziemi Sandomierskiej.

– sobota, 14.08. – liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika. W parafii Szczecyn – uroczystość odpustowa – suma o godz. 11.00. Natomiast w parafii, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta pod krzyżem powstańców styczniowych, a po Mszy świętej zostanie poświęcona kapliczka z figurą św. Huberta. Jest to inicjatywa i dzieło Koła Łowieckiego „Tur”.

  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Msze święte będą sprawowane w porządku świątecznym. Poświęcenie ziół i kwiatów – podczas każdej Mszy świętej.
  2. Także w przyszłą niedzielę, po powrocie Księdza Proboszcza z Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy, podamy ostateczną decyzję dotyczącą gruntownego remontu głównych schodów wejściowych od ul. Lubelskiej. Remont ten nie był ujęty w tegorocznym planie finansowym naszej parafii i na dzień dzisiejszy nie ma środków finansowych na zrealizowanie tego dzieła.
  3. W ostatnią niedzielę sierpnia, 29.08. 2021. rano, około godz. 5.00, wyruszy z Zaklikowa Druga Piesza Pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia, której – o godz. 11.30 – dokona Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej. Chętnych do pielgrzymowania i do powrotu autokarem z Radomyśla, prosimy o zapisywanie się według takiego porządku: w niedziele – po Mszach świętych w zakrystii, a w dni powszednie – w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
  4. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania tej katolickiej lektury.
  5. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Zaśluzie nr 27 do 44: w poniedziałek i w sobotę w godzinach określonych z Panem Kościelnym.
  6. Podziękowania:

– członkom Koła Łowieckiego „Tur” dziękujemy za ofiarę 1 000,00 /jeden tysiąc/ złotych z przeznaczeniem na prowadzony remont parkanu. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin zamieszkałych przy ul. Zaśluzie, nr 18 do 25, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy i ofiarę 160 zł. Pracowały w poniedziałek. Aleksandra Maciejak; Wiesława Paterska, Miękina Edyta, Anna Drewniak, Andrzej Kalinowski a w sobotę: Anna Drewniak, Małgorzata Gajewska, Aleksandra Maciejak, Edyta MIękina, Wiesława Paterska. Dar na kwiaty i środki czystości ofiarowały także: Nawrocka Janina.  Bóg zapłać!

  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Ludwika Kawęcka ze Starych Baraków – będzie sprawowana w jej intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa