Ogłoszenia duszpasterskie, X Niedziela zwykła, Rok B – 06.06.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
X Niedziela zwykła, Rok B – 06.06.2021.

1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca czerwca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać za każdy dar!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 07.06. – po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia dzwonkami. Rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się o godz. 19.00.

– wtorek, 08.06. – liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Nowenna do świętej Anny o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

– środa, 09.06. – po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

– czwartek, 10.06. – Zapraszamy chętnych do pracy fizycznej, w godz. 9.00 – 12.00, w porządkowaniu terenu wokół kościoła, w otoczeniu plebanii i przy Oratorium św. Wojciecha. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej wieczornej będzie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, a potem odbędzie się procesja do czterech ołtarzy usytuowanych wokół kościoła i przygotowanych przez wykonawców ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy!

– piątek, 11.06. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

– sobota, 12.06. – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu mija 22 lata od pamiętnej wizyty Jana Pawła II w Sandomierzu. Wspominamy czerwcowy upalny dzień, w którym na Błoniach sandomierskich zgromadziło się prawie pół miliona uczestników liturgii.

3. W przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca czerwca, składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W miesiącu maju złożyliśmy 69 kopert i przekazaliśmy 15 przelewów bankowych na łączną kwotę 5 290,00 /pięć tysięcy dwieście dziewięćdziesiąt złotych/. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

4. Również w przyszłą niedzielę w Antoniówce będzie sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 ku czci świętego Antoniego, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 13 czerwca. Z racji tego odpustu nie będzie Mszy świętej w Karkówce. Gospodarze, czyli mieszkańcy Antoniówki, serdecznie zapraszają!

5. Także w przyszłą niedzielę, 13.06., minie 12 lat od nominacji ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza na Ordynariusza diecezji sandomierskiej. Polecamy jego osobę naszym modlitwom.

6. Informacja dotycząca działań remontowo – konserwatorskich na rok 2021: plany nasze były ambitne i obejmowały zakończenie remontu parkanu wokół kościoła, tj. stronę wschodnią i stronę frontową od ul. Lubelskiej oraz konserwację obrazu św. Józefa i św. Antoniego. Realia finansowe na dzień dzisiejszy są następujące: w kopertach złożyliśmy na ten cel nieco ponad 30 tys. złotych, natomiast otrzymaliśmy wsparcie finansowe: z Gminy Zaklików – 30 tys. złotych; od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – 30 tys. złotych; od Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie – 20 tys. złotych. Łączna kwota pozwala nam dokonać gruntownego remontu tylko strony frontowej parkanu od ul. Lubelskiej – bez remontu schodów wejściowych i bez estetycznego wyprofilowania i uporządkowania skarpy. Otrzymaliśmy również od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z siedzibą w Przemyślu 8 tys. złotych na renowację obrazów św. Józefa i św. Antoniego – prace te, wycenione na 18 698,39 złotych, wykonamy w całości. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców dzieci klasy III B ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– parafianom, którzy w minionym tygodniu porządkowali obejście kościoła i plebanii, dziękujemy za włożony trud. Pracowali w środę: Krystyna Bzymek oraz Marian Janik. Bóg zapłać!

– dziękujemy wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się i zaangażowali w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała na Zaklikowskim Rynku. Tak więc: za techniczno-dekoracyjną stronę tego miejsca oraz za wykonanie głównego ołtarza celebry Mszy świętej wyrażamy wdzięczność Dyrekcji i Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury; – harcerkom i harcerzom – za wykonanie dekoracji pierwszego ołtarza stacyjnego, rodzicom dzieci „pierwszokomunijnych” – za ołtarz drugi; chórowi Gloria i scholi Cantate Deo – za ołtarz trzeci oraz Wspólnotom: Radia Maryja, Różom Różańcowym i Lektorom Dorosłym – za ołtarz czwarty. Składamy podziękowania także wszystkim animującym liturgię: Panu Kościelnemu, Panu Organiście, chórowi Gloria, Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom, kantorom, harcerzom, dzieciom z rozbrzmiewającymi głosami dzwonków i ukwiecającymi drogę wędrówki z Najświętszym Sakramentem oraz wszystkim uczestnikom liturgii. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodziców dzieci klasy III A ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Ewa Czajka, Agnieszka Czerwonka, Maryla Kobylarz i Justyna Nawrocka, natomiast w sobotę: Ewa Czajka, Agnieszka Czerwonka, Anna Krzyżanowska, Justyna Nawrocka, Katarzyna Nizioł i Joanna Sołtys. Bóg zapłać!

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa