Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela zwykła, Rok B – 06.06.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XI Niedziela zwykła, Rok B – 13.06.2021.

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca czerwca, składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

2. Również dzisiaj w Antoniówce będzie/była sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 ku czci świętego Antoniego, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy. Dziękujemy Harcerskiej Grupie Muzycznej „Ejcz-Dżi-Em” /HGM/ oraz harcerkom i harcerzom naszego 5 Szczepu harcerskiego „Brzask” za przygotowanie i animowanie liturgii dzisiejszej Uroczystości.

3. Także dzisiaj mija 12 lat od nominacji ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza na Ordynariusza diecezji sandomierskiej. Módlmy się w Jego intencji.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 14.06. – liturgiczne wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Rodziców wraz z dziećmi, które już za tydzień przystąpią do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się o godz. 19.00 w kościele parafialnym.

– wtorek, 15.06. – Nowenna do świętej Anny o godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 16.06. – Zapraszamy chętnych do pracy fizycznej, w godz. 9.00 – 12.00, w porządkowaniu terenu wokół kościoła, w otoczeniu plebanii i przy Oratorium św. Wojciecha.

– czwartek, 17.06. – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Zapraszamy chętnych do pracy fizycznej, w godz. 9.00 – 12.00, podobnie jak we środę.

– piątek, 18.06. – dzień spowiedzi świętej dla dzieci pierwszokomunijnych i ich bliskich /rodzice, rodzeństwo, krewni/ w następującym porządku: na godz. 15.00 zapraszamy Zdziechowice, zaś na godz. 16.00 – Zaklików, klasa III A, a o 17.00 – klasa III B.

– sobota, 19.06. – w tym dniu przypada 36 rocznica święceń kapłańskich Biskupa Ordynariusza. Polecamy jego osobę naszym modlitwom.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 13.30 dzieci z klas III Szkół Podstawowych w Zdziechowicach i w Zaklikowie – w liczbie 47 – po raz pierwszy przystąpią do Komunii świętej. Ze względu na przestrzeń naszej świątyni, miejsca siedzące w kościele będą zarezerwowane – tak jak w ubiegłych latach – tylko dla dzieci i ich rodziców, natomiast innym uczestnikom liturgii pozostaną miejsca stojące. Prosimy więc, aby w tej Eucharystii uczestniczyła najbliższa rodzina i zaproszeni goście. Fotografie i nagrania podczas Mszy świętej będą mogli wykonywać tylko operatorzy zamówieni przez rodziców. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i wyczucie powagi chwili, aby dzieci mogły owocnie pod względem duchowym przeżyć to niepowtarzalne wydarzenie w ich życiu.

6. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej – z wyjątkiem Mszy świętej „pierwszokomunijnej” – będzie możliwość złożenia ofiary do puszek jako wsparcie zbiórki na operację nóg 7-letniej Wiktorii Bednarz z Krzczonowa. Koszt operacji wynosi 400 tys. złotych, a stawką jest możliwość chodzenia i większej samodzielności. Wiktoria przeszła już długie leczenie: operację serca, operację główki, a obecnie porusza się na kolanach. Teraz ma szansę na operację w specjalistycznej klinice w Stanach Zjednoczonych. Bóg zapłać za każdą ofiarę – dziękują Rodzice Anna i Arkadiusz Bednarz.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy Rodziców dzieci klasy III ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowicach. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– osobiście jeszcze raz dziękuję z serca tym wszystkim, którzy tydzień temu przekazali dla mnie ogrom dobroci i życzliwości z okazji 40 – lecia „moich” święceń kapłańskich. Szczególną wdzięczność kieruję w stronę księdza Tomasza, głównego Organizatora tej niepowtarzalnej, ponad dwugodzinnej, Uroczystości oraz księdza Macieja współdziałającego we wszelkich poczynaniach Organizatora. Wszystkim mówię Bóg zapłać!

– parafianom, którzy w minionym tygodniu, w czwartek 10.06., porządkowali obejście kościoła i plebanii, dziękujemy za włożony trud. Pracowali: Krystyna Bzymek, Marek Bzymek oraz Marian Janik. Bóg zapłać!

– dziękujemy Rodzinie Agnieszki i Antoniego Zięby z par. Rzeczyca Księża za ofiarowanie ponad 150 – ciu kwiatów peonii, zamiennie nazywanej piwonią, dla udekorowania naszej świątyni. Bóg zapłać za ten imieninowy i wielobarwny dar serca, który zachęca uczestników liturgii do wyśpiewywania radości i wdzięczności skierowanej ku Bogu i ku ludziom !

– przedstawicielom Rodziców dzieci klasy III B ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 130 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowały w poniedziałek: Marta Binek, Sylwia Dęga, Beata Dziurda, Joanna Olszowy i Marzena Zakościelny, natomiast w sobotę: Beata Dziurda, Wioletta Lipiak i Marzena Zakościelny. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Jan Komierzyński z Zaklikowa – w jego intencji będzie sprawowana jedna Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – ks. dr Michał Mierzwa