Ogłoszenia duszpasterskie, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, Rok B – 05.04.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, Rok B – 05.04.2021.

1. Trwamy w Oktawie paschalnej radości Zmartwychwstania Pańskiego. W ciągu wielu stuleci ten tydzień, który jest przed nami, nazywany był „Białym tygodniem”, ponieważ w pierwszych wiekach chrześcijaństwa sakramentów inicjacji chrześcijańskiej, a więc Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii udzielano zwykle w czasie liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Następnie, przez całą oktawę Wielkanocy, to jest przez 8 kolejnych dni, neofici czyli osoby, które dopiero co przyjęły chrzest, chodziły w białych szatach. Stad ta nazwa, która dzisiaj kojarzy się nam z „białym tygodniem” po I Komunii świętej.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek dla radia Maryja i TV Trwam. W marcu przekazaliśmy na ten cel 415 złotych. Bóg zapłać!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 06.04. – o godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny.

– piątek, 09.04. – z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela przez wieki była nazywana „Dominica in albis”, czyli „Niedziela w bieli”, a od roku 2000 zwana jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W kaplicy Miłosierdzia Bożego Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie przypada w tym dniu Uroczystość Odpustowa. Suma odpustowa o godz. 10.00. Natomiast z naszego kościoła parafialnego o godz. 15.00 przeprowadzimy transmisję Internetową nabożeństwa zwanego Godziną Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitewnej łączności!

5. Również przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca kwietnia – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. W marcu złożyliśmy 73 koperty i przekazaliśmy 15 przelewów bankowych na łączną kwotę 6 350.00 /sześć tysięcy trzysta pięćdziesiąt złotych/. Bóg zapłać!

6. Na bocznym ołtarzu św. Józefa – po jego prawej stronie znajdują się koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazów: św. Józefa i św. Antoniego – Zaklików – 2021”. Z góry dziękujemy za każdy dar przeznaczony na ten cel.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu NSPJ.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Zamkowej, nr 1 – 20. Sprzątanie we wtorek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– księdzu Maciejowi składamy serdeczne podziękowania za koncepcję artystyczno – symboliczną Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za włożony trud i za wykonaną pracę – razem z harcerzami wędrownikami – w realizację tych pięknych dzieł. Bóg zapłać!

– Pani Agnieszce Pąk dziękujemy za bezinteresowne wykonanie świątecznej dekoracji kwiatowej, która ubogaca i upiększa naszą zabytkową świątynię.

– scholi Cantate Deo dziękujemy za śpiewy liturgiczne oraz za piękną adorację w Wigilię paschalną Wielkiej Soboty. Bóg zapłać!

– Rodzicom naszych harcerek Moniki i Oli dziękujemy za ofiarowanie prawie 100 bratków na dekorację kwiatową do Bożego Grobu.

– dziękujemy harcerkom i harcerzom, którzy pod przewodnictwem druhny Wioletty Marchut, rozpoczynającej próbę przewodnikowską, włożyli wiele trudu w Wielką Sobotę w sprawne zorganizowanie poświęcenia pokarmów na stół Wielkanocny. Bóg zapłać!

– dziękujemy również za wszystkie Wielkopostne ofiary złożone do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Dary te zostały przeznaczone na wykonanie tegorocznej Ciemnicy, Grobu Pańskiego oraz na dekorację kwiatową głównego ołtarza. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Armii Krajowej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 100 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Michał Cetnarski, Gabriela Janik, Jarosław Janik oraz Joanna Janik; natomiast w sobotę: Dawid Janik, Gabriela Janik i Joanna Janik. Bóg zapłać!

– dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a przesyłane na konto bankowe: Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, Oddział w Zaklikowie, Nr konta: 54 8717 1093 2012 1200 2163 0002 – z dopiskiem Ofiara niedzielna/świąteczna lub też Ofiara na Fundusz remontowo – gospodarczy. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Maria Bednarska z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana jedna Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa