Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, Rok B – 28.03.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, Rok B – 28.03.2021.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Transmisje Internetowe z naszego kościoła – wszystkie Msze święte i wydarzenia liturgiczne.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– Wielki Poniedziałek, 29.03. – Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Zapraszamy! Od godz. 19.00 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

– Wielki Wtorek, 30.03. – o godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Od godz. 19.00 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

– Wielka Środa, 31.03. – Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Od godz. 19.00 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

– Wielki Czwartek, 01.04. – z naszego kościoła o godz. 18.00 będzie transmitowana Msza święta Wieczerzy Pańskiej, podczas której podziękujemy Chrystusowi za ustanowienie w tym dniu dwóch Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do „Ciemnicy”, natomiast adoracja Chrystusa Pana będzie prowadzona od godz. 20.00 do godz. 21.00.

– Wielki Piątek, 02.04. – jedyny dzień w roku, w którym Kościół nie sprawuje Mszy świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 18.00 rozpoczynamy Liturgię na cześć Męki Pańskiej, na którą składa się: Liturgia Słowa, uroczysta Modlitwa powszechna, adoracja Krzyża oraz Komunia święta. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Bożego Grobu. Adoracja od 20.00 do 21.00.

– Wielka Sobota, 03.04. – jest to dzień naszego duchowego trwania na modlitwie i zadumie. W tym roku poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny – po wspólnym kapłańskim przemyśleniu i po uwzględnieniu obostrzeń sanitarnych – proponujemy według następującego porządku: wokół kościoła nasi harcerze przygotują 12 stolików, na których będzie można złożyć koszyczek z pokarmami „na święconkę”. Harcerze będą koordynowali i rozprowadzali przybywających wiernych oraz będą czuwali nad odpowiednią ilością wiernych przy każdym stoliku. Kapłańskie błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny – będzie miało miejsce 9-krotnie w pół godzinnych odstępach: o godz. 9.00; 9.30; 10.00; 10.30; 11.00; 11.30; 12.00, 12.30 i o godz. 13.00. Natomiast wieczorem tego dnia, o godz. 18.00, rozpocznie się – w tym roku mniej uroczyste – sprawowanie Liturgii Wigilii Paschalnej.

3. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – jest to najważniejsza niedziela roku liturgicznego. Rezurekcja – bez procesji wokół kościoła – o godz. 6.00 rano, a potem Msze święte: o godz. 7.45 w Karkówce, a w parafii o godz. 9.00, 10.30 i o 12.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00.

4. Można jeszcze zaopatrzyć się w baranka wielkanocnego z czekolady białej, w ramach akcji „Caritas” – pomoc ubogim dzieciom. Baranki te znajdują się na bocznym ołtarzu św. Anny.

5. Przy figurze św. Antoniego znajduje się, wydane przez Gościa Niedzielnego, 16-to stronicowe opracowanie pt. Triduum paschalne – zrozum, przeżyj, świętuj. Jest to dar dla Was, Drodzy Parafianie, od kapłanów pracujących w parafii. Życzymy owocnej duchowej lektury.

6. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dla udekorowania Ciemnicy, Grobu oraz Wielkanocnego ołtarza zostało zamówionych 250 tulipanów w trzech kolorach oraz 70 bratków różnokolorowych. Bóg zapłać za każdy dar!

7. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za już ofiarowane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Na bocznym ołtarzu św. Józefa – po jego prawej stronie znajdują się koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazów: św. Józefa i św. Antoniego – Zaklików – 2021”. Z góry dziękujemy za każdy dar przeznaczony na ten cel.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Armii Krajowej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy Placu Sienkiewicza, numery od 18 do 35, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 200 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Elżbieta Sapalska, Maria Słapczyńska i Ryszard Turek; natomiast w sobotę: Marysia Pyć, Małgorzata Pyć, Elżbieta Sapalska, Maria Słapczyńska, Ryszard Turek i Andrzej Zakościelny. Dar na kwiaty i środki czystości złożyły także Henryka Ciesielska i Otylia Madejczyk. Bóg zapłać!

– dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a przesyłane na konto bankowe: Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, Oddział w Zaklikowie, Nr konta: 54 8717 1093 2012 1200 2163 0002 – z dopiskiem Ofiara niedzielna/świąteczna lub też Ofiara na Fundusz remontowo – gospodarczy. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Alina Wareliś z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana jedna Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ + Stanisław Nagajek ze Zdziechowic Drugich – także jedna Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa