Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 14.03.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 14.03.2021.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości – „Lætare…” od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście „Laetare Jerusalem… – Ciesz się Jerozolimo”. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a od XVI wieku Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różany kolor szat. Można go używać jedynie dwa razy w roku liturgicznym, tj. dzisiaj oraz w III Niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą „Gaudete”.

2. Także dzisiaj – druga niedziela miesiąca marca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc marzec. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 15.03. – Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 16.30. Zapraszamy!

– wtorek, 16.03. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 17.03. – o godz. 16.30 – Nabożeństwo do świętego Józefa.

– czwartek, 18.03. – o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci.

– piątek, 19.03. – Uroczystość świętego Józefa oraz rozpoczęcie tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Porządek Mszy świętych będzie taki jak w każdą niedzielę. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, natomiast po Mszy świętej wieczornej zaśpiewamy Akatyst ku czci św. Józefa. Zapraszamy! W pierwszym dniu Rekolekcji przybliżymy sobie postać św. Józefa.

– sobota, 20.03. – drugi dzień Rekolekcji, w którym zapoznamy się z kultem św. Józefa. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00 i o 17.00. O godz. 16.30 Nabożeństwo do świętego Józefa, a po Mszy świętej wieczornej Akatyst ku czci św. Józefa.

4. W przyszłą niedzielę zakończymy Rekolekcje Wielkopostne. Treść rozważań tego dnia koncentrować się będzie wokół cudów za przyczyną św. Józefa. O godz. 16.30 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, a po Mszy świętej wieczornej Akatyst ku czci św. Józefa.

5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na tegoroczną dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać za każdy dar!

6. Plan tegorocznej spowiedzi Wielkopostnej jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii oraz w przedsionku kościoła. Przypominamy, że od 24 do 27 marca /środa – sobota przed Niedzielą Palmową/ od godz. 18.00 do 20.00, a od 29 do 31 marca /od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy/ od godz. 19.00 do 21.00 będzie możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

7. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie ofiarowane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Na bocznym ołtarzu św. Józefa – po lewej jego stronie – znajdują się następujące „kwiatki św. Józefa”: 1/ Gość Niedzielny extra – wydanie poświęcone św. Józefowi; 2/ Modlitewnik do św. Józefa – oprawa miękka; 3/ Modlitewnik do św. Józefa – oprawa twarda. Zachęcamy do nabywania, a należności prosimy składać do skarbonki odpowiednio opisanej. Natomiast po prawej stronie ołtarza znajdują się koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazów: św. Józefa i św. Antoniego – Zaklików – 2021”. Z góry dziękujemy za każdy dar przeznaczony na ten cel.

9. W dniu 26 marca 2021, tj. piątek następnego tygodnia z Sanktuarium w Janowie Lubelskim wyruszy do siedmiu miejsc Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły organizacyjne znajdziemy w ogłoszeniu i na plakacie w przedsionku kościoła.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy Placu Sienkiewicza, numery od 1 do 15. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Mickiewicza dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 90 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w sobotę: Teresa Rybińska, Tomasz Rybiński, Waldemar Rybiński, Weronika Rybińska i Andrzej Zakościelny. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa