Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 07.03.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 07.03.2021.

 

  1. Dekret Biskupa Sandomierskiego – odczytać!

2. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca marca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 08.03. – pamiętajmy o modlitwie w intencji kobiet z racji ich dorocznego święta. W ich intencji będzie sprawowane Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 16.30. Zapraszamy!

– wtorek, 09.03. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 10.03. – o godz. 16.30 – Nabożeństwo do świętego Józefa.

– czwartek, 11.03. – o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci.

– piątek, 12.03. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Po Mszy świętej wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

– sobota, 13.03. -w tym dniu przypada 8 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – pamiętajmy w naszych modlitwach o następcy Św. Piotra. O godz. 16.30 – Nabożeństwo do świętego Józefa.

4. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca marca – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc marzec. W lutym złożyliśmy 70 kopert i przekazaliśmy na ten cel 14 przelewów bankowych na łączną sumę 4 750.00 / cztery tysiące siedemset pięćdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać!

5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na tegoroczną dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego będzie można składać od jutra do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 19 -21 marca /piątek – niedziela/ 2021 roku i będą poświęcone osobie św. Józefa. W trzech rekolekcyjnych dniach rozważać będziemy następujące tematy: 1. Postać św. Józefa, 2. Kult św. Józefa, 3. Patronat i cuda za przyczyną św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej tych dni rekolekcyjnych zapraszamy na Akatyst ku czci św. Józefa. Akathistos z języka greckiego znaczy „nie – siedzący”. Akatysty są zawsze śpiewane na stojąco i a capella /bez instrumentów muzycznych/. Jest to rodzaj hymnu liturgicznego typowego dla chrześcijańskich Kościołów wschodu, zwłaszcza posługujących się językiem greckim. Treścią Akatystu jest pochwała Jezusa Chrystusa, Matki Bożej lub świętych, zwłaszcza męczenników. Program tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii oraz uwidoczniony jest w przedsionku kościoła, a także w wersji „papierowej” znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Plan spowiedzi Wielkopostnej przedstawia się następująco: codziennie pół godziny przed Mszą świętą poranną i wieczorną w dni powszednie, a w niedziele podczas wszystkich Mszy świętych. Natomiast od 24 do 27 marca /środa – sobota/ od godz. 18.00 do 20.00, a od 29 do 31 marca /Wielki Poniedziałek – Wielka Środa/ od godz. 19.00 do 21.00 będzie możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

8. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

9. Na bocznym ołtarzu św. Józefa znajdują się koperty z nadrukiem „Moja ofiara na renowację obrazów: św. Józefa i św. Antoniego – Zaklików – 2021”. Z góry dziękujemy za każdy dar przeznaczony na ten cel.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Mickiewicza. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Długiej i ul. Strażackiej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 150 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Filip Buwaj, Sylwia Buwaj, Wiktor Buwaj, Iwona Głuchowska, Julia Głuchowska, Antoś Olszowy, Szymon Olszowy, Wioletta Olszowy, Jan Pruchnicki i Mariola Pruchnicka, natomiast w sobotę: Sylwia Buwaj, Wiktor Buwaj, Jan Pruchnicki i Mariola Pruchnicka. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła także Bronisława Sapalska. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa