Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 21.02.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
I Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 21.02.2021.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela Wielkiego Postu – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 22.02. – w kościele obchodzimy liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w skautingu jest to „Dzień Myśli Braterskiej” /DMB/, podczas którego harcerze i skauci z całego świata świętują dzień urodzin założycieli skautingu: generała Roberta Baden-Powella (22.02.1857 r.) i jego żony Olave (22.02.1889 r.). Jest to święto przyjaźni, które uświadamia wszystkim skautom dwie fundamentalne prawdy: pierwsza prawda – na świecie jest ich prawie 60 milionów, a w Polsce ponad 100 tysięcy; druga prawda – wszyscy są dla siebie braćmi, niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia i spotykają się przy obrzędowych ogniskach.

– wtorek, 23.02. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny.

– czwartek, 25.02. – o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci. Zapraszamy!

– piątek, 26.02. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, a bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 17.30 Droga krzyżowa dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę, zwaną „Ad gentes”, po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć dzieła pomocy misjonarzom poprzez ofiarę złożoną do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Z góry dziękujemy za każdy dar.

4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 19 -21 marca /piątek – niedziela/ 2021 roku i będą poświęcone osobie św. Józefa, Opiekuna Zbawiciela świata.

5. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

6. Informacja dla narzeczonych: W związku z obecną sytuacją epidemii, Kuria Diecezjalna organizuje Kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisów dokonujemy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej www.diecezjasandomierska.pl do 24.02.2021 r. Kurs rozpocznie się w dniu 27.02.2021 r. o godz. 20.00. Na zakończenie spotkań, w dniu 10.04.2021 r. w Katedrze sandomierskiej, odbędzie się dzień skupienia dla uczestników Kursu, podczas którego nastąpi rozdanie świadectw jego ukończenia. Terminy i tematyka Kursu zamieszczona została na stronie Internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Leśnej i ul. Targowej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– naszym Harcerzom i Instruktorom harcerskim z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” dziękujemy za solidne i systematyczne odśnieżanie placu wokół kościoła oraz przy Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. św. Anny dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 200 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w sobotę: Mirosław Paterski, Marek Pelic, Zofia Pelic i Anna Popiak. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyli także – oprócz sprzątających – Krystyna i Marek Cichocki, Ewa i Piotr Kapusta oraz Irena Słowak. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa