Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela zwykła, Rok B – 14.02.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela zwykła, Rok B – 14.02.2021.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem, rozpoczynamy 54. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30!

2. Również dzisiaj – druga niedziela miesiąca lutego – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar! Natomiast podczas Mszy świętej o godz. 10.30 – będzie/było poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci klas III-cich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej.

3. Także dzisiaj, po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach. Dziękujemy za każdy dar serca!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 15.02. – po Mszy świętej porannej rozpoczynamy 40.godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne – wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji w ciągu całego dnia. O godz. 16.30 wspólna adoracja prowadzona przez kapłana. Zapraszamy!

– wtorek, 16.02. – ciąg dalszy 40.godzinnego nabożeństwa Eucharystycznego. O godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. W te dwa dni przed Środą Popielcową znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie adoracyjne i modlitewne z naszym Zbawicielem.

– środa, 17.02.Środa Popielcowa – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Plan nabożeństw Wielkopostnych znajduje się w przedsionku kościoła. W Środę Popielcową Msze święte będą sprawowane o godz.: 7.00; 12.00 i o 17.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na Caritas diecezji sandomierskiej. W Środę Popielcową obowiązuje: 1 – wstrzemięźliwość, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych. Do tej wstrzemięźliwości są zobowiązani wszyscy, którzy ukończyli 14-ty rok życia; 2 – post ścisły, inaczej post ilościowy, tzn. spożywamy jeden posiłek „normalny” i dwa posiłki w zmniejszonej ilości. Obowiązek postu ścisłego obejmuje osoby między 18-tym a 60-tym rokiem życia. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

– czwartek, 18.02. – o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci. Zapraszamy!

– piątek, 19.02. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, a o godz. 18.00 Droga krzyżowa dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

6. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

7. Informacja dla narzeczonych: W związku z obecną sytuacją epidemii, Kuria Diecezjalna organizuje Kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisów dokonujemy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej www.diecezjasandomierska.pl do 24.02.2021 r. Kurs rozpocznie się w dniu 27.02.2021 r. o godz. 20.00. Na zakończenie spotkań, w dniu 10.04.2021 r. w Katedrze sandomierskiej, odbędzie się dzień skupienia dla uczestników Kursu, podczas którego nastąpi rozdanie świadectw jego ukończenia. Terminy i tematyka Kursu zamieszczona została na stronie Internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu  NSP Jezusa.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. św. Anny. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– naszym Harcerzom i Instruktorom harcerskim z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” dziękujemy za solidne i systematyczne odśnieżanie placu wokół kościoła oraz przy Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– wszystkim, którzy wsparli „Duszpastersko-Harcerską Słodką Niedzielę” przed tygodniem, z serca dziękujemy za przekazane „słodkie dary” dla naszych harcerzy. A więc: Parafianom, Rodzicom, Babciom, Przyjaciołom, a szczególnie Agnieszce i Zenonowi Pąk, właścicielom piekarni Złoty kłos w Lipie mówimy staropolskie „Bóg zapłać’! Z otrzymanych „słodkości” nasze zuchy i nasi harcerze uzyskali kwotę 3 261.75, która „zabezpieczy” na najbliższe miesiące działalność 5 Szczepu „Brzask”.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Stolarskiej i ul. Dzikiej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 120 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w sobotę: Anna Świętek i Marek Świętek. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła także Barbara Jagiełło. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+ Janina Baran z Zaklikowa – w jej intencji będzie sprawowana 1 Msza św. od uczestników pogrzebu; 2/ +Jadwiga Kurpiejewska ze Starych Baraków. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa