Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela zwykła, Rok B – 07.02.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela zwykła, Rok B – 07.02.2021.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii „Duszpastersko-Harcerską Słodką Niedzielę”. Na dwóch harcerskich stanowiskach, które są usytuowane przed naszym kościołem, będzie można zaopatrzyć się w „domowe pączki”. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowanie tych słodkich „pyszności”. Działaniom tym niech patronuje następujące hasło: „Pączek od harcerza i od zucha, to radość dla ciała i dla ducha”!

2. Również dzisiaj – pierwsza niedziela lutego, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną po każdej Mszy świętej do puszek, które znajdują się na bocznych ołtarzach. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 09.02. – Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy!

– środa, 10.02. – liturgiczne wspomnienie św. Scholastyki, siostry – bliźniaczki św. Benedykta z Nursji, zakonodawcy i założyciela opactwa Benedyktynów na Monte Cassino.

– czwartek, 11.02. – dowolne liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzimy XXIX Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku, czyli w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa Jezusa: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście” (Mt 23, 8). Pamiętając o ludziach starszych i chorych, zapraszamy ich na godz. 12.00 do naszej świątyni, na Mszę świętą, po której odbędzie się nabożeństwo zakończone specjalnym /”lourdskim”/ błogosławieństwem oraz wręczeniem pamiątkowego obrazka.

4. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca lutego – składka w kopertach na Fundusz remontowo – gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. W styczniu złożyliśmy 87 kopert i przekazaliśmy na ten cel 14 przelewów bankowych na łączną sumę 6 350.00 / sześć tysięcy trzysta pięćdziesiąt/ złotych. Bóg zapłać!

5. W przyszłą niedzielę, 14.02., podczas Mszy świętej o godz. 10.30 będzie miało miejsce poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci klas III-cich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej, zaplanowanej na drugą niedzielę maja, czyli 09.05.2021., o godz. 12.00.

6. Również w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Dziękujemy za każdy dar serca!

7. Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na działający przy naszej parafii 5 Szczep Harcerski „Brzask”. Za wszystkie przekazane nam z tego tytułu środki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Podsumowanie „Kolędy Covidovej 2021”: w dniach od 20 do 30 stycznia 2021 roku odbyło się w naszym kościele 10 spotkań duszpastersko – kolędowych: najpierw zostali zaproszeni mieszkańcy wiosek, potem parafianie z miasta Zaklików. W spotkaniach tych uczestniczyło łącznie 259 osób. Złożono 355 kopert z ofiarami kolędowymi. Z ofiar tych – podzielonych według Dekretu biskupa diecezjalnego – kwota 11 872 złote została przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii, dotkniętej kryzysem pandemicznym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o materialną stronę życia naszej społeczności parafialnej.

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu świętego Józefa.

10. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Stolarskiej i ul. Dzikiej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

11. Podziękowania:

– naszym zuchom i harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask dziękujemy za sprawne rozebranie bożonarodzeniowej dekoracji i za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Anny Nagórskiej dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 50 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek i w sobotę: Maryla Kobylarz, Robert Kobylarz, Adam Masiewicz, Anna Masiewicz i Magdalena Masiewicz. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+ Eugeniusz Pikuła ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza św. od uczestników pogrzebu; 2/ +Jerzy Piotr Sujka ze Stalowej Woli; 3/ +Longina Burak ze Stalowej Woli; 4/ +Janina Golec z Zaklikowa – 1 Msza św. od uczestników pogrzebu; 5/ +Tadeusz Szymański z Zaklikowa – 1 Msza św. od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa