Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela zwykła, Rok B – 31.01.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela zwykła, Rok B – 31.01.2021.

 

1. Dzisiaj obchodzimy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Wyjątkowo w tym roku, z powodu sanitarnych restrykcji, nie będą obecne w naszej świątyni Siostry Opatrzności Bożej z Ireny oraz Siostry św. Józefa z Radnej Góry, ale w ich intencji o godz. 16.30 będzie sprawowane Nabożeństwo do Świętej Trójcy. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 02.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00 i o 17.00, podczas których będzie poświęcenie gromnic. W tym dniu modlimy się za osoby konsekrowane z racji ich święta. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Siostrach Opatrzności Bożej z Ireny oraz o Siostrach Józefitkach z Radnej Góry. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone – według rozporządzenia biskupa sandomierskiego – dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Nowenna do św. Anny o godz. 16.30.

– czwartek, 04.02. – Pierwszy czwartek miesiąca lutego. Modlitwy w intencji powołań do służby w Kościele – po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 05.02. – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba i soli podczas Mszy świętych: porannej i wieczornej. „Chleb i sól św. Agaty od ognia ustrzeże chaty”. Nasi harcerze przygotują około 100 „zestawów” chleba i soli do pobłogosławienia. Z góry im za to dziękujemy! Jest to także Pierwszy Piątek miesiąca lutego. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo Pierwszego piątku będzie po Mszy świętej wieczornej.

– sobota, 06.02. – liturgiczne wspomnienie świętych męczenników z Japonii – Pawła Miki i jego Towarzyszy. Jest to również Pierwsza Sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające odbędzie się po Mszy świętej wieczornej.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lutego, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W styczniu przekazaliśmy na ten cel 491,50 złotych. Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę 07 lutego, będziemy przeżywali w naszej parafii kolejną już „Słodką niedzielę”, która jest przedostatnią niedzielą przed Wielkim Postem. Tak więc na harcerskich stanowiskach przed kościołem będzie można zaopatrzyć się w „domowe pączki”, wspierając tym samym działalność naszego Szczepu. W tym roku zapraszamy do współpracy wszystkich parafian, a szczególnie Rodziców i Dziadków zuchów i harcerzy, aby włączyli się w przygotowanie tych słodkich „pyszności”.

5. Z harcerską radością informujemy, że w poniedziałek minionego tygodnia, w pięknej zimowej scenerii Podzamcza w Radomyślu nad Sanem, wędrownicy przyjęli do swojego grona druhnę samarytankę Katarzynę Rapę, nadając jej uroczyście naramiennik wędrowniczy. Z nadzieją czekamy na kolejne zamknięcia prób na naramienniki, ale również spodziewamy się zamknięcia otwartych prób instruktorskich, do czego zachęcamy wszystkich wędrowników.

6. Zachęcamy do oddania 1% podatku na nasz 5 Szczep Harcerski „Brzask” Zaklików. Od trzech lat, dzięki życzliwości i wsparciu wielu parafian oraz przyjaciół spoza parafii, udaje się wzbogacać nasz harcerski potencjał organizacyjny i logistyczny. Numer KRS na ten cel można znaleźć na stronie internetowej Szczepu, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na plakatach i ulotkach kolportowanych przez harcerzy.

7. Informacja dla Seniorów naszej parafii: od kilku tygodni trwa w Polsce Narodowy Program Szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV19. Natomiast od 15 stycznia w naszej Gminie osoby w wieku 70+ i 80+ mają możliwość zarejestrowania się, korzystając z pośrednictwa i z pomocy dwóch Instytucji, którymi są: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zaklikowie – nr telefonu 15/ 873 72 28 oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Lekarz” w Zdziechowicach Drugich – nr telefonu 15/ 838 11 22. Natomiast dla tych osób, które już się zarejestrowały i mają określony termin szczepień, a nie mają środka transportu Urząd naszej Gminy zapewnia bezpłatny dojazd. Należy tylko zgłosić taką potrzebę, telefonując na numer 668 829 408, który jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:30.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu świętego Józefa.

9. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Anny Nagórskiej. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– panu Zbigniewowi Słapczyńskiemu z Ireny i panu Grzegorzowi Pelc z Zaklikowa oraz naszym harcerzom z 5 Szczepu Harcerskiego Brzask dziękujemy za odśnieżenie schodów przy głównym wejściu do kościoła oraz chodników na placu kościelnym i przy plebanii. Bóg zapłać!

– tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu przybywali na spotkania dziękujemy za wspólną modlitwę i za radosne kolędowanie. Dziękujemy również za składane ofiary kolędowe dla parafii św. Anny w Zaklikowie. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zostanie przedstawione sprawozdanie ze spotkań kolędowych, które przez 10 dni odbywały się w naszym kościele.

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Zachodniej numery od 14 do 30 dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 90 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali Joanna Spasiuk i Sławomir Spasiuk. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyli także: Halina Spasiuk, Jarosław Spasiuk i Paweł Spasiuk. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+ Stanisław Zawół ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza św. od uczestników pogrzebu, 2/ +Zygfryd Gorczyca ze Zdziechowic Pierwszych – 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 3/ +Wiktoria Komierzyńska z Zaklikowa – 1 Msza św. od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa