Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela zwykła, Rok B – 24.01.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela zwykła, Rok B – 24.01.2021.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, która jest dniem poświęconym celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Obchodzimy ją także jako „Dzień Solidarności z Chorwacją”, która w okresie Bożego Narodzenia została dotknięta trzęsieniem ziemi.

2. Również dzisiaj o godz. 9.00, będzie/była sprawowana Msza święta w intencji księdza Tomasza z racji jego imienin, które przypadają w najbliższy czwartek, 28 stycznia 2021 roku. Solenizantowi życzymy obfitości łask od Boga, życzliwości od bliźnich oraz radości w pełnieniu kapłańskiej posługi dla duchowego dobra parafian.

3. Także dzisiaj – z racji 24-go dnia miesiąca stycznia – o godz. 16.30 będzie sprawowane nabożeństwo do św. Bartłomieja, którego obraz – znajdujący się w bocznej kaplicy naszego kościoła – został gruntownie odnowiony w minionym roku. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 25.01. – liturgiczne święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła oraz zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. O godz. 17.00 Msza św. i spotkanie „kolędowe” dla mieszkańców Zaklikowa, ulice: Rozwadowska, Ujazdowska, Kwiatowa, Lipowa, Pułankowa, Akacjowa, Słoneczna, Jasna, Ptasia i Krzywa.

– wtorek, 26.01. – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Nowenna do św. Anny o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie „kolędowe” dla mieszkańców Zaklikowa, ulice: Słubickiego, Piłsudskiego, Wesoła, Nowa, Zachodnia, Anny Nagórskiej, Stolarska, św. Anny, Zielona, Dzika, Strażacka, Długa i Mickiewicza.

– środa, 27.01. – o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie „kolędowe” dla mieszkańców Zaklikowa, ulice: Sandomierska, Okólna i Sportowa.

– czwartek, 28.01. – liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła. Imieniny Księdza Tomasza – pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizancie. O godz. 17.00 Msza św. i spotkanie „kolędowe” dla mieszkańców Zaklikowa, ulice: Janowska, Leśna, Targowa, Armii Krajowej, Zamkowa, 3 Maja i Nadbrzeżna.

– piątek, 29.01. – o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie „kolędowe” dla mieszkańców Zaklikowa, ulice: Plac Sienkiewicza, Kościelna, Kościuszki, Cicha i Lubelska.

– sobota, 30.01. – o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie „kolędowe” dla mieszkańców Zaklikowa, ulice: Belkowszczyzna, Dworcowa, Zaśluzie, Turystyczna i Tartak.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Wyjątkowo w tym roku, z powodu sanitarnych restrykcji, nie będziemy gościli w naszej świątyni Sióstr Opatrzności Bożej z Ireny oraz Sióstr św. Józefa z Radnej Góry, ale pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6. W minionym tygodniu do kadry dorosłych opiekunów i instruktorów 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask” dołączyła druhna Wanda Miękina. Cieszymy się, że nasza kadra powiększa swoje grono i życzymy druhnie Wandzie, aby zaangażowanie i praca w Szczepie dawała jej wiele satysfakcji.

7. W dniu 22 stycznia, w 158 rocznice wybuchu Powstania Styczniowego, druh ćwik Patryk Ryba zdobył naramiennik wędrowniczy i wstąpił do grona naszych wędrowników. Grono to liczy obecnie 6-cioro harcerzy. Pozostałe 12 osób, z dwóch drużyn wędrowniczych, ma otwarte lub zamknięte próby na naramiennik.

8. Rozpoczyna się okres rozliczenia podatków za rok 2020. Jak co roku zachęcamy do oddania 1% podatku na nasz 5 Szczep Harcerski „Brzask” Zaklików. Od trzech lat, dzięki Państwa życzliwości i wsparciu udaje się wzbogacać nasz harcerski potencjał organizacyjny i logistyczny. Ze środków uzyskanych z 1% minionego roku został zakupiony laptop harcerski z niezbędnym oprogramowaniem do prac harcerskich. Zakupiliśmy też łuki, busole i wiele innych materiałów metodycznych, koniecznych do prowadzenia zbiórek i zajęć. Dziękując za dotychczasowe wsparcie, zapraszamy do kontynuacji tego „dzieła”, a każdy przekazany grosz jest dla nas nieocenionym wsparciem i docenieniem naszej pracy. Numer KRS na ten cel można znaleźć na stronie internetowej Szczepu, na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na plakatach i ulotkach kolportowanych przez harcerzy.

9. Za dwa tygodnie od dzisiaj, tj. w niedzielę 07 lutego, będziemy przeżywali w naszej parafii kolejną już „Słodką niedzielę”, która jest przedostatnią niedzielą przed Wielkim Postem. Tak więc na harcerskich stanowiskach przed kościołem będzie można zaopatrzyć się w „domowe pączki”, wspierając tym samym działalność naszego Szczepu. W tym roku zapraszamy do współpracy również rodziców zuchów i harcerzy, aby włączyli się w przygotowanie wypieków.

10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu świętego Józefa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury.

11. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Zachodniej, numery od 14 do 30. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– Damianowi Czajka dziękujemy za odśnieżenie chodników na placu kościelnym. Bóg zapłać!

– dziękujemy za składane ofiary kolędowe dla parafii św. Anny w Zaklikowie. Bóg zapłać!

– tym wszystkim, którzy od środy do soboty minionego tygodnia przybywali na spotkania dziękujemy za wspólną modlitwę i za radosne kolędowanie.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+ Józef Bębenek ze Zdziechowic Pierwszych – w jego intencji będzie sprawowana 1 Msza św. od uczestników pogrzebu, 2/ +Marek Powązka z Zaklikowa – także 1 Msza św. od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa