Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela – święto Chrztu Pańskiego, Rok B – 10.01.2021.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela – święto Chrztu Pańskiego , Rok B – 10.01.2021.

 

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, którą kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy w kościołach choinki i szopki oraz śpiewamy kolędy – ale już w mniejszym zakresie – do dnia 2 lutego.

2. Również dzisiaj – druga niedziela miesiąca stycznia, składka w kopertach na Fundusz remontowo-gospodarczy w naszej parafii. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc styczeń. Dziękujemy serdecznie za każdy dar serca. Bóg zapłać!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 12.01. – o godz. 16.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

4. Przypominamy ogłoszenie Sióstr świętego Józefa z Radnej Góry: W odpowiedzi na potrzeby Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa – Dom Świętego Józefa na Radnej Górze zmienia profil swojej działalności z dotychczasowego na „Dom formacyjno – rekolekcyjny”. W związku z tym od tej niedzieli, /10.01.2021./, Msze święte będą sprawowane w niedziele i święta: o godz. 8.00 /bez zmian!/ oraz o godz. 14.00 / przeniesiona z godz. 11.00!/, natomiast w dni powszednie o godz. 6.30.

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu świętego Józefa. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej lektury. Natomiast przy figurze św. Antoniego wyłożone zostały bezpłatne modlitewniki do Bożego Miłosierdzia oraz książeczki z Adoracjami Najświętszego Sakramentu.

6. Do sprzątania kościoła Świętej Trójcy zapraszamy przedstawicieli Rodzin zamieszkałych przy ul. Wesoła, numery od 25 do końca ulicy /nr 48?/. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę w godzinach ustalonych z Panem Kościelnym.

7. Podziękowania:

– dziękujemy za składane ofiary kolędowe dla parafii św. Anny w Zaklikowie. Pod koniec stycznia zostanie przedstawione szczegółowe rozliczenie oraz zostanie podany cel przeznaczenia uzyskanych środków materialnych. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Wesoła, numery od 15 do 24, dziękujemy za posprzątanie kościoła Świętej Trójcy oraz za ofiarę 170 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Barbara Głuchowska, Maciej Miecznikowski, Wacława Skiba, Natalia Skrzypek, Dawid Sołtys, Marta Sołtys, Agnieszka Tryka i Anna Żórawicz, natomiast w sobotę: Barbara Głuchowska, Maciej Miecznikowski, Wacława Skiba, Natalia Skrzypek, Marta Sołtys, Agnieszka Tryka i Anna Żórawicz. Swój dar na kwiaty i środki czystości ofiarowała również Janina Ptak. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Zofia Urbańska z Zaklikowa – w jej intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa