Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela zwykła, Rok A – 15.11.2020.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIII Niedziela zwykła, Rok A – 15.11.2020.

 

1. Przez cały miesiąc listopad, każdego dnia o godz. 16.30, w kościele parafialnym jest prowadzona modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 17.11. – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

– środa, 18.11. – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest ona Patronką młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

– piątek, 20.11. – wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

– sobota, 21.11. – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od soboty przed tą Uroczystością do soboty przed I Niedzielą Adwentu będziemy przeżywali w naszej diecezji Tydzień Biblijny.

4. Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do czytania katolickiej lektury.

5. Do sprzątania kościoła zapraszamy przedstawicieli rodzin mieszkających przy ul. Piłsudskiego, numery od 11 do 20: w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej, a w sobotę po Mszy świętej porannej.

6. Podziękowania:

– Państwu Jolancie i Markowi Urban ze Zdziechowic Drugich dziękujemy za ofiarę 500 złotych na Fundusz remontowo-gospodarczy naszej parafii. W czasie kryzysu „covidowego” jest to znaczące wsparcie, podtrzymujące finansowe funkcjonowanie parafii na minimalnym poziomie. Bóg zapłać!

– przedstawicielom Rodzin mieszkających przy ul. Piłsudskiego, numery od 1 do 9, dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 80 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Małgorzata Chmiel, Adam Masiewicz, Magdalena Masiewicz i Zofia Muszyńska, natomiast w sobotę: Małgorzata Chmiel, Adam Masiewicz, Anna Masiewicz, Magdalena Masiewicz i Zofia Muszyńska. Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Elżbieta Wiśniewska ze Zdziechowic Drugich – w jej intencji będzie sprawowana jedna Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ +Siostra Olga – Helena Szczepaniak ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie; 3/ +Zofia Roczniak ze Zdziechowic Drugich – jedna Msza święta od uczestników pogrzebu; 4/ +Marianna Paszko z Zaklikowa – jedna Msza święta od uczestników pogrzebu; 5/ +Siostra Kanizja – Cecylia Franikowska ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie; 6/ +Siostra Wiesława – Romualda Wąsowska ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie; 7/ +Wojciech Miecznikowski z Zaklikowa – jedna Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa