Ministranci i Lektorzy uczcili św. Stanisława Kostkę

18 września przypada w kościele Święto św. Stanisława Kostki. Z tej okazji 19 września w sobotę Ministranci i Lektorzy z parafii Zaklików pod opieką księdza opiekuna oraz Starszych Lektorów Mikołaja i Mateusza wyruszyli na pielgrzymi szlak rowerami. Trasa prowadziła z Zaklikowa przez Radną Górę, Baraki Stare, Józefów, Zdziechowice Pierwsze i Zdziechowice Drugie oraz Antoniówkę. Na pielgrzymim szlaku odwiedziliśmy kaplicę Sióstr Józefitek na Radnej Górze, gdzie przez modlitwę zawierzyliśmy dzieci i młodzież z naszej parafii oraz prosiliśmy o Boże błogosławieństwo dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Na pielgrzymim szlaku nie zabrakło też takich wydarzeń jak wspólne grilowanie, gra w piłkę, gra w tenisa ziemnego oraz skoki na rampie. Wszyscy wrócili do domu cało i szczęśliwie zawierzeni Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Św. Dominika Savio patrona LSO.