Pielgrzymka Diecezji sandomierskiej na Jasną Górę – 04. – 12.08.2020.

XXXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierz na Jasną Górę

04 – 12 sierpnia 2020 roku

W dniach od 4 do 12 sierpnia 2020 r. odbędzie się XXXVII PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem: „OTOCZ MACIERZYŃSKĄ MIŁOŚCIĄ KOŚCIÓŁ PIELGRZYMUJĄCY”. Te słowa są zaczerpnięte z prefacji mszalnej,  gdyż w tegorocznym pielgrzymowaniu pragniemy się pochylić nad tajemnicą Eucharystii, a Maryję uczynić tą,  która nas nauczy życia z Chrystusem w swoim sercu.

W tym roku, z powodu epidemii covid-19, to wędrowanie musi przybrać inną formę. Obostrzenia sanitarne powodują, że  przed tron Jasnogórskiej Pani  idziemy „sztafetowo” – grupa pątników każdego dnia będzie dowożona na kolejny dzień pielgrzymowania:

4 sierpnia – grupa sandomierska

5 sierpnia – grupa stalowowolska św. Urszuli

6 sierpnia – grupa stalowowolska św. Jadwigi

7 sierpnia – grupa janowska

8 sierpnia – grupa stalowowolska św. Michała

9 sierpnia – grupa stalowowolska św. Floriana

10 sierpnia – grupa stalowowolska św. Barbary

11 sierpnia – grupa stalowowolska bł. Wincentego

12 sierpnia – grupa ostrowiecka

Po pokonaniu etapu pielgrzymkowej trasy pątnicy wracają na nocleg do własnych domów. Z tego miejsca następnego dnia na tych samych zasadach pielgrzymować będzie kolejna grupa.

Każdy pielgrzym musi mieć zakryte usta i nos lub zachować dystans 2 metrów pomiędzy uczestnikami. Ponadto każdy pielgrzym powinien posiadać prowiant na jeden dzień pielgrzymki oraz własny płyn do dezynfekcji rąk. Każda grupa organizuje dojazd i powrót we własnym zakresie.

Zapisy – u Księży Przewodników poszczególnych grup – będą prowadzone do 28 lipca 2020 roku. Koszt tegorocznej pielgrzymki to 25 zł; druga osoba z tego samego domu – rodziny opłata 15 zł; trzecia i następne po 10 zł!

Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania w tym czasie pandemii. Jednocześnie będą organizowane spotkania w Sanktuariach naszej diecezji pielgrzymów duchowych w dniach od 4-12 sierpnia br. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową w intencjach pielgrzymów. Serdecznie zapraszamy.

Należy pamiętać, że dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież w wieku 16 – 18 lat zezwolenie rodziców. Każdy kandydat na pielgrzymkę wypełnia formularz zgłoszeniowy oraz ankietę dotyczącą aktualnego stanu zdrowia. Wypełnione dokumenty należy złożyć u Księdza Przewodnika grupy.

Dyrektor Pielgrzymki Ks. Dominik Bucki                                    Kwatermistrz Pielgrzymki Ks. Marek Drwiła