Ogłoszenia duszpasterskie, XIII Niedziela zwykła, Rok A – 28.06.2020.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIII Niedziela zwykła, Rok A – 28.06.2020.

 

1. Dzisiaj, ostatnia niedziela czerwca i pierwsza niedziela wakacyjna. Zapraszamy na Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 29.06. – liturgiczna Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte: 7.00; 12.00 i 18.00. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta za + Ks. Prałata Doktora Piotra Tarnowskiego z racji jego imienin. Ofiary złożone w tym dniu na tacę są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

– wtorek, 30. 06. – o godz. 17.30 Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– czwartek, 02.07. – Pierwszy Czwartek miesiąca lipca. Modlitwy w intencji powołań do służby w Kościele – po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 03.07. – liturgiczne święto św. Tomasza, Apostoła oraz Pierwszy Piątek miesiąca lipca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 17.00 – 18.00 po południu. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nabożeństwo „pierwszopiątkowe” po Mszy św. wieczornej.

– sobota, 04.07. – Pierwsza Sobota miesiąca lipca, a więc po Mszy świętej wieczornej będzie Nabożeństwo: – wystawienie Najświętszego Sakramentu, – 15 minutowa refleksja, – modlitwa różańcowa – całość w intencji wynagradzającej. Zapraszamy! W tym dniu przypada 11-ta rocznica sakry biskupiej oraz ingresu do diecezji sandomierskiej Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w modlitwie.

3. W przyszłą niedzielę, 05.07.2020., o godz. 10.30 będzie sprawowana uroczysta Msza święta „harcerska”, podczas której podziękujemy – razem z Zuchami, Harcerzami i Kadrą instruktorską – za 3 lata dynamicznego funkcjonowania naszego 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. Zapraszamy!

4. Również w przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, będzie możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela znajduje się na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do nabywania i czytania tej katolickiej lektury.

6. Do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ulicy Rozwadowskiej, od numeru 49 do numeru 31: w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej, a w sobotę po Mszy świętej porannej.

7. Podziękowania:

– parafianom z ulicy Rozwadowskiej, od numeru 75 do numeru 51 dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 130 złotych na kwiaty i środki czystości. Pracowali w poniedziałek: Alfred Jabłoński, Grażyna Jabłońska, Grażyna Słapczyńska, Czesław Tryka i Teresa Tryka, a w sobotę: Aldona Czajka, Alfred Jabłoński, Grażyna Jabłońska, Wanda Płaza, Grażyna Słapczyńska, Czesław Tryka i Teresa Tryka. Bóg zapłać!

– wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszej „Trzeciej Pielgrzymce wdzięczności”. W tym roku powędrowaliśmy do „Chrystusa Frasobliwego” oraz pod „Krzyż Borelowskiego” i pod „Krzyż morowy”, aby w modlitwie, w refleksji i w autentycznej radości podziękować Panu Bogu za zakończony rok szkolny, za rok akademicki i za czas intensywnej pracy duszpasterskiej w warunkach pandemicznych. Osobom niosącym krzyż, pielgrzymom dźwigającym nagłośnienie, niezawodnym Zuchom i Harcerzom wraz z Instruktorami, lektorom, ministrantom i grupie muzycznej oraz wszystkim pątnikom składamy podziękowanie za niezapomniane chwile wspólnotowej modlitwy i radości na trasie prawie 14 -to kilometrowej wędrówki.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Daniela Ćwiacz z Łysakowa Kolonii – będzie sprawowana w jej intencji 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ +Andrzej Marek Głuchowski z Ireny – 2 Msze św. od uczestników pogrzebu; 3/+Bogumił Mazurek, zamieszkały w Trzydniku Dużym – 3 Msze św. od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa